Předchozí
1 z 7
Další

Podívejme se nejprve na výsledky malé ankety, kterou Žatecký a lounský deník na svém webu na toto téma v minulých dnech uspořádal. Takto hlasovali čtenáři.

Anketa - LounyZdroj: Deník

Pavel JandaZdroj: Archiv osobnostiPavel Janda, Pro lepší Louny
starosta

Těch oblastí pro zlepšení vidím víc. Je třeba větší zapojení Ústeckého kraje, což by mělo pomoci otevřít chirurgickou pohotovost. Město by mělo i nadále podporovat příchozí praktické lékaře a cílit i na pediatry a zubaře. A na vedení města také je, aby Louny byly atraktivní město, aby tady chtěli lidé včetně lékařů žít.

Milan RychtaříkZdroj: Archiv osobnostiMilan Rychtařík, ANO
místostarosta

Zásadním problémem v Lounech je, že není nemocnice. To bohužel nevyřešíme, jsou ale i jiné možnosti, jak dostupnost lékařské péče zlepšit. Město by mělo lákat začínající lékaře, oslovovat studenty posledních ročníků přímo na fakultách. Mělo by je motivovat stipendijními programy a příspěvkem na vybudování ordinací.

Jan MacháčekZdroj: Archiv osobnostiJan Macháček, Unie pro sport a zdraví
ředitel městské plavecké haly

Možností vidím několik. V první řadě je to zatraktivnění města pro bydlení, aby v Lounech chtěli začínající lékaři sami žít. Pomoci ke zlepšení zdravotní péče by také měly pobídky ze strany města a více by se na tom měl také podílet Ústecký kraj.

Jan KernerZdroj: Archiv osobnostiJan Kerner, ODS
radní Loun

Město má v této oblasti omezené možnosti. Ale určitě by bylo dobré jednat se zdravotními pojišťovnami o tom, aby do Loun přišlo víc specializovaných lékařů, kteří chybějí. A do města nalákat nové doktory, motivovat mladé lidi, aby se po studiích na vysokých školách do Loun vrátili.

Pavel CsonkaZdroj: Archiv osobnostiPavel Csonka, ČSSD
zastupitel Loun

Louny v tomto mají obtížnou pozici, pokud není nemocnice, ve městě se lékaři a sestry nesoustředí. Ale musíme se snažit, aby do města přišli. Nabídnout jim kvalitní bydlení a připravit takovou finanční motivaci, aby pro zdravotníky byly Louny zajímavé město.

Co u vás rozhodne komunální volby 2022Zdroj: DeníkCo rozhodne volby u vás? Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku.