Jeden z nejúspěšnějších reprezentantů ČR současnosti v jízdě na handbiku – Jan Tománek, přijede do Loun. Příznivci se s ním budou moci setkat v neděli 2. prosince v městské knihovně, a to od 15. hodiny.

Cílem návštěvy úspěšného handicapovaného sportovce je nejen beseda, která proběhne v kongresovém sále, ale především křest jeho nové knihy Po hlavě a nadoraz. Následovat bude také autogramiáda.

Louny Jan Tománek z Drhov u Dobříše už důvěrně zná. Naposledy letos se účastnil tamního Memoriálu Karla Raise – 2. závodu Českého poháru handbike 2012. Na patnáctikilometrové trati z Počerad do Loun tehdy ve své kategorii zvítězil. Pokořil tak kromě české i špičky tohoto sportu ze Slovenska, Polska a Holandska.

Publikace Po hlavě a nadoraz má za cíl čtenáře blíže seznámit s prostředím handicapovaných sportovců, a to přímo prostřednictvím příběhu J. Tománka. Není bez zajímavosti, že v týmu spouautorů některých kapitol se objevuje i jméno Radovana Šabaty, současného lounského starosty, působícího v Atletickém sportovním klubu Elna Počerady. Čtenářům přiblížil své poznatky z oblasti tréninku.