Milovníci koní, rytíři a šermíři se sjedou v sobotu 9. května do obce Chmelištná, která se nachází na úpatí Doupovských hor. Koná se tam třetí ročník Slavnosti koní a rytířů.

„Návštěvníci se mohou těšit na středověký turnaj, kdy jezdci změří své síly v klasických turnajových disciplínách – sekání hlav, štafeta s ohněm nebo srážení chocholů,“ zve Václav Staněk.

Jezdecké a rytířské soutěže budou bohatě proloženy řadou vystoupení. Šarvátky předvede středověká společnost W-Arlet, mužské oko potěší krásné tanečnice ze skupiny Dumteka. Na programu je také koňská show – natural horsemanship v podání Elišky Šulcové a Aničky Klimovičové, Václava Staňka a Kristýnky. Drezůru koní předvedou Žaneta Parohová a Zdena Vasilenková.

Občerstvení je po celou dobu zajištěno. „Návštěvníci si budou moci zastřílet z luku a kuše nebo si zahrát několik her se středověkou a rytířskou tematikou. Začátek slavnosti je naplánován okolo desáté hodiny dopoledne,“ dodal Staněk. Slavnost pořádá Občanské sdružení Koňský dvorec Chmelištná.