Městské divadlo Žatec uvede ve čtvrtek 17. dubna úsměvnou a něžně drsnou komediální činohru s názvem Chvála bláznovství.

Příběh pojednává o Ellingu a Kjellu Bjarneovi, kteří jsou regulérní cvoci. Navíc cvoci, kteří na první pohled nejsou zrovna k pomilování. Ani jeden z nich nemá žádné nadpřirozené schopnosti, které by mohly obohatit nic netušící lidstvo.

Prostě zcela nepřikrášlení, obyčejní cvoci, kteří by mohli jít pěkně na nervy. A panu Franku Aslimu z magistrátu města Oslo, spořádanému, kvalifikovanému a zcela normálnímu člověku, taky na nervy jdou. Jeho dobré, profesionální úmysly se v jejich rukou proměňují v ohňostroj nesmyslů. A ještě ke všemu se mu ti dva cvoci dostávají pod kůži. Jemu, divákům, čtenářům knih Ingvara Ambjornsena, který už o Ellingovi napsal čtyři nesmírně úspěšné knihy.

Na konci cesty se nabízí otázka, kdo je tu vlastně blázen. V žateckém divadle se představí herci Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Vasil Fridrich, Klára Cibulková, Robert Jašków, Petra Bartošová a další. Režie se tentokrát ujal Ondřej Zajíc. Začátek představení je v Městské divadle Žatec naplánován na 19:30 hodin.

(kf)