Vyhřívané šapitó vyroste v ulici Václava Majera na východním konci Loun, nedaleko prodejny Kaufland. Připraven bývá zpravidla jeden program denně, a to od 17 nebo o víkendech 15 hodin. „Protože víme, že lidé v těchto krajích nemají peněz nazbyt, rozhodli jsme se speciálně snížit cenu vstupného na tribuny. Konkrétně ze dvou set na sto padesát korun," uvedla Marie Navrátilová z Cirkusu Bob Navarro King.

Návštěvníci se kromě prohlídky zvěřince mohou těšit na ukázky drezury koní, krasojízdu, drezuru psíků, akrobaty, žongléry i klauna. V jednu chvíli bude dokonce manéž plná somálských tygrů. A chybět nebude samozřejmě ani jedno z největších lákadel – slonice Tembo.

Slon, co dostal pokutu

Právě se svým slonem se tento cirkus zapsal hluboko do paměti Louňanů. A to díky poněkud kuriozní události z jara roku 2013, kdy tu také vystupoval. Jako součást reklamní kampaně totiž pracovníci cirkusu vodí slona ulicemi měst, v kterých zrovna jsou. Jen před pár dny si tuto nezvyklou podívanou mohli dopřát například obyvatelé Ústí nad Labem či Litoměřic. V Lounech však dostal cirkus před dvěma lety pokutu od městských strážníků za to, že zvíře vedli po pěší zóně (připomeňte si zde). „I když nebyla vysoká, ještě zvažujeme, zda po městě slona letos provedeme. Podruhé už by mohl být postih mnohem vyšší. Nicméně v žádném jiném městě jsme se s tímto nesetkali, pouze v Lounech," říká s úsměvem M. Navrátilová. Zatím je možné, že slon bude kolemjdoucí na představení zvát, ovšem asi ne přímo v centru.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY!Chcete vidět proslulého slona na vlastní oči přímo „v akci"? Chcete se bavit a žasnout při představení v Lounech? Žatecký a lounský deník připravil ve spolupráci s Cirkusem Bob Navarro King soutěž o třicet volných vstupenek! Stačí poslat odpověď na jednoduchou otázku na adresu vladimira.stejskalova@denik.cz, a to do pátku 27. března. Prvních třicet úspěšných získá jeden lístek na představení cirkusu v Lounech. K vyzvednutí budou v redakci na žateckém náměstí Svobody 123.

Ptáme se:
V kterém roce vznikl Cirkus Bob Navarro King?

Odpověď a mnoho dalších zajímavých informací najdete na webu cirkusu
www.cirkusbobnavarroking.euK odpovědi připište své jméno, příjmení a telefonní kontakt. Předmět zprávy označte heslem Cirkus.