Už za týden se v Cítolibech na Lounsku uskuteční další ročník oblíbené Cítolibské svatojakubské pouti. I tentokrát slibuje zajímavý a pestrý program.

Veselí odstartuje tradičně už v pátek, 22. července, kdy na zahradě místního Dělnického domu zahraje kapela Parťáci. Hlavní program se ale odehraje v sobotu 23. července na Tyršově náměstí. Po zahájení ve 13 hodin zahrají heligonkáři a chovatelé předvedou ukázky psích dovedností při agility. Ve tři hodiny odpoledne vystoupí oblíbená zpěvačka Marcela Holanová. Mezi její nejznámější písně patří Ráno nebo duety s Karlem Gottem Čau lásko a Náš song.

| Video: Youtube

Hned dvakrát se během odpoledne představí bubenická show Tam Tam Batucada, Divadlo Mazec přiveze program pro děti a na 18. hodinu je naplánována dokonce ukázka Napoleonského vojska. Mezitím zástupci městysu vyhlásí výsledky soutěže O rozkvetlé okno.

Večer pak bude patřit taneční zábavě se skupinou Ventilky a pumpičky a připravena bude i ohňová show a ohňostroj.

Několik výstav

Po celý den budou moci návštěvníci využívat atrakce, nabídky stánků, chybět nebude u dětí oblíbené malování na obličej nebo projížďky na koních. Amatérští fotografové ze severních Čech představí svá díla v rámci putovní výstavy Putovní kolíček. Další zajímavosti budou v sobotu a v neděli k vidění na místní faře. Půjde o expozice slavných rodáků, výstavu k historii Cítolib, výstavu sbírky minerálů Zbyňka Malínka a výstavu obrazů Jany Fafejtové a Hany Součkové.

Program Svatojakubské pouti zakončí v neděli od 16 hodin poutní mše s Chrámovým sborem z Loun v cítolibském kostele sv. Jakuba Většího. Po ní bude následovat ještě koncert Musica de Chiesa.