Výstaviště v Lounech o víkendu opět ožije. Od pátku 7. do neděle 9. září se tam uskuteční tradiční veletrh Člověk v přírodě. Tato výstava navazuje na tradici, která sahá až do první republiky a stala se oblíbenou mezi malými i velkými návštěvníky nejen z Loun, ale i dalekého okolí.

I letos je připraveno mnoho zajímavostí. V prvním chovatelském pavilonu D a jeho okolí, budete moci shlédnout okrasné exotické ptactvo, na 200 králíků všech druhů od belgických obrů až po malé zakrslé králíčky, také tam uvidíte rybáře, kteří rádi poradí a představí živé i vypreparované ryby. Dále ve stejném pavilonu naleznete překrásné bonsaje a růže nejen ve formě květin, ale i návod na jejich pěstování. Stejně tak jako literaturu týkající se chovu drobného zvířectva.

Budou soutěžit morčata i psi všech ras

V sobotu proběhne v pavilonu D soutěž čistokrevných morčat v počtu asi 100 kusů. Tato morčata bude ohodnocovat odborný poradce s přítomnou veřejností.

V pavilonu C se usídlí turistické informační centrum města Loun, Podkrušnohorský zoopark a mnoho dalších zajímavostí. Součástí sobotního programu bude také u návštěvníků velmi oblíbená Mezinárodní výstava psů všech ras, její 5. ročník, v rámci něhož mohou chovatelé získat pro svého psa bonitaci. Závěrem proběhne soutěž o nejkrásnějšího psa. Zatím je přihlášeno přes stopadesát psů.

Na venkovních prostorech v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne předvedou kynologové se svými svěřenci parkurové skákání psů a ukázky obrany a poslušnosti.

Program zpestří mládež

Celý sobotní i nedělní program na výstavišti zpestří svým vystoupením mažoretky, roztleskávačky a taneční škola Luna. Na výstavišti najdete několik útulků psů a koček, tito zvířecí kamarádi budou hledat své nové pány.

V areálu se v letos bude prezentovat mnoho firem s chovatelskými potřebami a krmivy různých značek. Zúčastní se také mnoho zahradnických firem se svou nabídkou okrasných keřů, jehličnanů, trvalek a mnoho dalších výpěstků.

Ke slovu přijdou i chuťové buňky

Tak jako v loňském roce, je i letošní Člověk v přírodě spojen s Potravinářským a nápojovým salonem, na kterém se ve vnitřních a venkovních prostorách budou prezentovat firmy zaměřené na potravinářské zboží a gastronomii, ale najdete tam i pomůcky do domácnosti. Na své si přijdou milovníci piva, vína nebo například burčáku.

Studenti SOU Žatec předvedou své barmanské umění v míchání alkoholických i nealkoholických nápojů ve volném stylu, spojené s ochutnávkou zdarma.