Tradiční výstava Člověk v přírodě je za dveřmi. V pátek 7. září se opět otevřou brány lounského výstaviště, kde se výstava společně s Potravinářským a nápojovým salonem koná. Výstava navazuje na tradici, která sahá až do první republiky. Patří mezi nejoblíbenější v regionu.

Návštěvníci se mohou těšit na zvířata, vybrat si z nabídky mnoha chovatelských firem či ochutnat pivo nebo různé druhy vín. V prvním chovatelském pavilonu D a jeho okolí bude výstava zvířat. „Návštěvníci budou moci shlédnout okrasné exotické ptactvo nebo 200 králíků všech druhů. Také uvidí rybáře, kteří rádi poradí a představí živé i vypreparované ryby. K vidění budou také bonsaje a růže,“ přiblížil Radek Spilka ze společnosti Diamant Expo, která akci pořádá. Výstava morčat a psů proběhne v sobotu.

Morčata

„V pavilonu D proběhne soutěž čistokrevných morčat, která bude hodnotit odborný poradce s přítomnou veřejností. Na výstavišti také proběhne pátý ročník mezinárodní výstavy psů všech ras. V rámci ní mohou chovatelé získat pro svého psa bonitaci. Na závěr proběhne soutěž o nejkrásnějšího psa. V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne předvedou kynologové se svými svěřenci parkurové skákání psů a ukázky obrany a poslušnosti,“ říká R. Spilka.

Zájemci si boudou moci vybrat zvířecího kamaráda v některém z několika útulků psů a koček. Výstavy se zúčastní mnoho zahradnických firem se svou nabídkou okrasných keřů, jehličnanů, trvalek a dalších výpěstků.

I letos je výstava Člověk v přírodě spojená s výstavou Potravinářský a nápojový salon, na které se budou prezentovat firmy zaměřené na potravinářské zboží a gastronomii. „Své si najdou i návštěvníci, kteří hledají pomůcky do domácnosti. Nebude chybět ochutnávka piva od Pivovaru Louny a Svijany a ochutnávka různých vín a burčáků. Studenti ze Žatce předvedou své barmanské umění v míchání alkoholických i nealkoholických nápojů ve volném stylu, spojené s ochutnávkou zdarma,“ dodal R. Spilka. Výstaviště bude otevřeno od 9 do 17 hodin.

Legendární Člověk v přírodě už o víkendu