Vrchlické divadlo v Lounech vstoupilo do deváté sezony. Divadelní nadšenci se mohou těšit na spoustu zajímavých inscenací, koncertů a také výstav.

Tou největší novinkou je ale vznik „domácího“ ochotnického souboru, který vede nová posila divadla Milena Nečesaná, učitelka Základní umělecké školy v Lounech.

„Jmenujeme se MHD – Malé hravé divadlo. Začali jsme zkoušet první hru Všechno na zahradě. Víc ale prozrazovat nebudu, pozveme diváky na premiéru,“ uvedla M. Nečesaná.

Divadlo chce zároveň rozšířit i své další aktivity, například v Galerii města Loun se budou konat nejenom výstavy a vernisáže, ale i komorní pořady, kam budou zváni zajímavý hosté.

Sezonu v Lounech zahájilo Rádobydivadlo Klapý, které tam slaví 25 let. V tomto týdnu pořádá minifestival o třech představeních. „Louny jsme si vybrali záměrně, s divadlem spolupracujeme úzce již delší dobu a víme, že divákům tady se naše hry líbí. U nás v Klapý není navíc adekvátní prostor,“ uvedl zakladatel souboru a režisér Ladislav Valeš.

O tom, že divadlo stále baví, svědčí statistika. „V loňském roce přišlo na 148 přestavení zhruba 25 tisíc lidí. V letošním roce očekáváme čtvrtmiliontého návštěvníka. Galerii za půl roku fungování navštívilo na 900 platících lidí,“ pochlubil se ředitel divadla Vladimír Drápal.

Čtěte také: Rádobydivadlo Klapý oslaví 25 let v Lounech