Dva vynikající hudebníci zahájí v úterý 21. září ve Vrchlického divadle v Lounech další sezonu Cyklu koncertů pro dva klavíry. Diváci se mohou těšit na vystoupení Václava Máchy a Miroslava Sekery. Začátek koncertu je v 19 hodin.

„Oba zkušení klavíristé společně provedou skladby určené pro dva klavíry nebo pro čtyřruční hraní. V první části večera mají na programu Mozartovu Sonatu, Andante a variace od Roberta Schumanna a výběr z Brahmsových Valčíků. Po přestávce zahrají znovu Johannese Brahmse, tentokrát jeho Variaci na Haydnovo téma, op. 56, a Šostakovičovo Concertino a moll. Večer zakončí Scaramouchem z pera Daria Milhauda,“ zve Jan Vnouček z lounského divadla.

Václav Mácha získal řadu ocenění na domácích a zahraničních soutěžích. Sólově koncertoval v USA, Španělsku, Německu a Japonsku. Koncertuje také s předními českými instrumentalisty.

Miroslav Sekera patří k nejtalentovanějším muzikantům své generace. V šesti letech si zahrál ve Formanově filmu Amadeus, kde ztvárnil roli malého Mozarta. Má několik ocenění z domácích a zahraničních soutěžích.