Komorně a pouze s hrstkou návštěvníků začala ve středu 1. září nová sezona ve Vrchlického divadle v Lounech, zahajovací výstava byla zároveň první vlašťovkou v oslavách 60. výročí divadla.

Návštěvníci si prohlédli nejenom divadelní fotografie z loňské sezony autorů Jana Vnoučka, Ladislava Báby a Pavla Jelínka, ale i něco z historie kulturního stánku. Na několika snímcích je zachycena rekonstrukce budovy v 50. letech, prostudovat si můžete plán divadla či dobové dokumenty z doby, kdy divadlo ve městě vznikalo. Na snímcích Ladislava Báby je zachycena také rekonstrukce divadla v roce 2003.

„Poděkování patří všem, kteří se na přípravě výstavě podíleli, tedy autorům fotografií a okresnímu archivu v Lounech,“ uvedl Jan Vnouček, jenž dal expozici dohromady. Speciálně Láďovi Bábovi, který je kronikářem města, poděkoval za jeho práci starosta města Jan Kerner a předal mu malý dárek.

Všichni přítomní pak připili na další dlouhá léta lounského divadla. Oslavy budou pokračovat v pondělí 6. září výstavou výtvarných prací na téma 60 let divadla.