Letní prázdniny se pomalu a jistě chýlí ke svému konci. Dočkat se nemohou divadelní nadšenci. Po dvouměsíčním spánku se totiž probouzí Vrchlického divadlo v Lounech.

Divadelní pokladna se otevírá ve středu 1. září ve 14 hodin, pokračovat bude prodej vstupenek na září a zahájen předprodej na říjnová představení.

V 18 hodin započnou oficiální oslavy 60. výročí otevření divadla, ve vstupním foyer si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu fotografií z minulosti i současnosti divadla. A nebude to jediná připomínka tohoto výročí, chystají se další. Divadelní představení pak již tradičně zahájí Divadlo Járy Cimrmana, které ve středu 8. září přiveze epopej Blaník.

Lehce erotickou hru ze současné Itálie, Šest vášnivých žen, sehrají 16. 9. úštěčtí ochotníci ze souboru DS Pik-Art. Je to příběh o slavném filmovém režisérovi jménem Nino, který po celý život vykrádá nápady jiných. O scénáristovi, který si pro změnu zase přivlastňuje režisérovy ženy. A o ženské lstivosti, která ví, jak dostat oba muže jednou ranou.

Zábavný kolotoč pikantních nedorozumění a ztřeštěných záměn roztočí 20. 9. Tomáš Töpfer, jako donchuán Pontignac ve francouzské komedii Blboun, kterému budou sekundovat kolegové z Divadla Na Fidlovačce.

Dětské publikum pobaví a poučí pohádka O Balynce, dobrém štěněti. Představení sehraje 22. 9. Karlovarské hudební divadlo.

Hned na úvod sezony připravilo divadlo i několik hudebních lahůdek. „Drzý folkař“ Xavier Baumaxa pobaví svými slovními hříčky a ironickými texty posluchače 15. 9. Potěšíme i příznivce vážné hudby. Sedmý ročník cyklu pro dva klavíry zahájí 21. 9. Václav Mácha a Miroslav Sekera.

Zářijový program uzavře 29. 9. undergroundová skupina Psí vojáci, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol.