Podbořanští a obyvatelé z blízkého okolí mají možnost připravit pro svou rodinu příjemné a zajímavé odpoledne s divadlem.

Po prázdninové pauze sdružení Okap opět přichystalo několik představení, které pobaví děti i dospělé. Po inscenaci Bimbo Liduščina divadla, které bylo určeno dětem, mají diváci možnost zhlédnout v neděli 11. října představení Arktický Robinson aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla.

Námět je podle vzpomínek moravského rodáka, který dobyl Severní pól a stal se náčelníkem Eskymáků. Diváci netradičně usednou do stanu umístěného na jevišti, v „eskymáckém“ příbytku se také velká část představení odehraje. V inscenaci můžete vidět zajímavé kostýmy, slyšet cizokrajnou hudbu a to vše bude doplňovat projekce. Toto představení přispělo k nominaci Vojty Švejdy, hlavního tvůrce a iniciátora, na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Inscenace je pro všechny od 6 let, avšak počet míst pro diváky je kapacitou stanu omezen na 70.

Dále se můžete těšit na novou hru Kačenky z pera Jaromíra Břehového opět v podání amatérského souboru Žlutičan. Jak prohlásil autor, jedná se o hříčku z prostředí maloměstského šoubyznysu. Loni u nás tento autor se souborem ze Žlutic sklidil velký ohlas s inscenací Sborovna. Hra, která se našemu publiku tolik líbila, je v současné době s úspěchem uváděna v Divadle Pavla Trávníčka. Avšak ti, kteří nechtějí kvůli dobré komedii ze současnosti vážit cestu, nemusí litovat. Žlutičan u nás zahraje ve čtvrtek 12. 11., a na podbořanské publikum se prý velmi těší.

Edita Langpaulová