Vrchlického divadlo v Lounech v pondělí 3. září připravilo pro své diváky zahajovací Divadelní den se zábavným programem pro děti a dospělé. V dopoledních hodinách připravilo zábavné pásmo Divadlo Mazec Bibi Marešové. Několik desítek dětí soutěžilo a shlédlo jednotlivé ukázky divadélka. Další program narušil déšť, tak musel být přemístěn do budovy.

Divadlo nabídne v září zajímavý program. „Diváci uvidí Jiřinu Bohdalovou ve hře Lásky paní Katty nebo Divadlo Járy Cimrmana. Tyto hry nezklamou nikdy. Osobně se nejvíce těším právě na Cimrmany a zajímá mě také hra F. M. Dostojevského Zločin a trest,“ nastínil program ředitel divadla Vladimír Drápal.

Cyklus koncertů pro dva klavíry bude pokračovat také. „Divadlo vlastní dva špičkové Petrofy a v pořádání cyklů budeme pokračovat i nadále,“ řekl V. Drápal. Na první koncert se mohou diváci těšit 1. října, kdy na dva klavíry zahraje Zuzana Pelcová a Eva Suchánková. Na divadelní prkna se vrátí i začínající umělci. „I v letošním roce vystoupí žáci lounské základní umělecké školy. Mladí umělci na prknech divadla sbírají první zkušenosti,“ dodal V. Drápal.

Nebudou chybět výstavy. V pondělí byla slavnostně zahájena výstava divadelních fotografií Miroslava P. Blažka a již v pondělí 10. září se do divadla vrátí členové sdružení Vosa, kteří budou vystavovat v kavárně divadla. Ve středu 26. září se mohou těšit diváci také na jazzový koncert výborné zpěvačky Elen Suchánkové a Jocose Jazz. Na své si přijdou i nejmenší diváci. Pohádkový příběh o Krakonošovi s názvem Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil divadlo uvede v ten samý den, ale již v 17 hodin.