Sandra Pogodová, František Ringo Čech, Mojmír Maděrič, Jiří Štědroň, Miluše Bittnerová, Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák a další známí umělci se představí v závěru dubna v Lounech v oblíbené divadelní komedii Dívčí válka.

Představení proběhne ve čtvrtek 30. dubna od 19 hodin ve Vrchlického divadle v Lounech. Vstupenky jsou již v prodeji.

Autoři, producenti a zúčastnění herci uvádějí, že Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

Autorem komedie je František Ringo Čech. Napsal ji už v roce 1986 a od té doby se komedie stále hraje a publikum na ni pořád chodí. „Dívčí válku jsem psal českému národu na míru. Jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká, například erotika a politika. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice," říká autor bláznivé komedie vzniklé na motivy staré pověsti od Aloise Jiráska.

Podívat se můžete příští týden

„Děj naší historické komedie začíná na veselohru dosti neobvykle pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty. Přemysl však nemá naprosto v úmyslu vstoupit s Vlastou v nový svazek manželský a jeho eroticko-estetická pozornost se obrací spíše k půvabné Kazi. Do těchto dramatických událostí se mísí láska mladičké Šárky ke krásnému Ctiradovi, ale také snaha staroslovanského pěvce Lumíra o vytvoření krásné nové slovanské pop music," zhruba v tomto duchu popisují tvůrci některé momenty dějové linie v uvedené komedii.

Komedii nastudovalo Čechovo prozatímně osvobozené divadlo. Začátek představení je příští čtvrtek od 19 hodin.

Barbora Boctor, Libor Želinský