Ve velkém stylu bude probíhat oslava desátého výročí původně lounské kapely Tři sestry revival Banda, nyní Tři sestry Banditos. Akce, která se koná 22. října, se zúčastní i kmotr bandu Lou Fanánek Hagen.

Mistr Fanánek zahraje s kapelou Synové výčepu, která byla původně kapelou zesnulého exčlena Tří sester Františka Sahuly. „Synové výčepu jsou Fanánkovou srdeční záležitostí. Zahraje s nimi jak jejich vlastní tvorbu, tak i dnes již legendární songy Tří sester,“ říká jeden z organizátorů akce Honza Spousta a dodává: „Bylo těžké v nabitém programu L.F. Hagena najít skulinu, ale nakonec se to podařilo!“

Kromě zmíněných Synů výčepu bude dalším gratulantem kapela Tleskač, která je asi nejlepší českou „skáčkovou“ formací. Melodické a chytlavé texty, skvělá podiová show.

Oslavenci, Tři sestry Banditos vystoupí ve dvouhodinovém programu, během kterého se představí i původní členové kapely v čele s kytaristou Petrem Maškem, nebo harmonikářem Milanem „Šukem“ Šlikem. Nebude chybět ani videoprojekce a každý divák obdrží u vstupu malý dárek zdarma. Vstupné nebudou muset hradit ženy a dívky, které přijdou v kostýmu zdravotní sestry. „Chceme vytvořit světový rekord v počtu sestřiček na bigbeatové akci,“ uvedl o tomto tahu H. Spousta. Prvních sto diváků, kteří přijdou do sálu, dostane navíc pivo zdarma.

V předprodeji, který již začal v Lounech, Žatci a Dobroměřicích, je jen omezený počet vstupenek a tak si ti, kteří nechtějí přijít o zážitek, budou muset pospíšit. Více informací obdrží všichni na webových stránkách akce www.revival.cz/dobromerice_10let.

Vlastimil Roflík