Skupina Mandrage je kapelou dvou zázračných dětí a dvou zkušenějších rockových muzikantů. Ti se zhruba před 7 lety potkali v Plzni a ačkoli se k sobě věkem nehodili, chuť dělat svou muziku je svedla časem v jednu kapelu.

A protože měli talent a pracovali na sobě, stali se po šesti letech hraní uznávanou kapelou, která nemá o fanoušky a hlavně fanynky nouzi… A nejen v Plzni a okolí.

Přesvědčí vás o tom na Dočesné v Žatci, vystoupí v sobotu 4. září od 15.15 hodin na Rockové scéně.

Jejich muzika je dostatečně tvrdá, aby oslovovala rockery a dostatečně chytlavá, aby se mohli objevit za širokými zády Haliny Pawlovské v TV show Pretty Woman. Mimoto mají již na triku nominace na cenu Anděl a Žebřík.

V jejich muzice se objevují různé vlivy, někdy znějí jako rockoví minimalisté, jindy jakoby pod povrchem bublá metal a při pozorném poslechu lze zaslechnout Říhovské rify. Lze vystopovat i pokus a jakýsi druh rockového rapu. Z poslechu písniček z CD je poznat, že si buď umějí nechat dobře poradit od producenta, nebo sami zkoušejí různé fígle se zvukem. V titulní skladbě posledního alba Hledá se žena, znějí dokonce smyčce. Léta běží, ze zázračných 12letých hochů se stali dvacetiletí muži, a tak už ani věkový rozdíl kapely nebije tolik do očí. Z textů je cítit pokus řešit život, tak jak přichází, a trochu protest, jak to má u mladých rockerů být.

Skupina Mandrage má za sebou dvě CD u vydavatelství Universal music, které si dnes mne ruce nad svou prozíravostí. Před lety se ujalo mladé kapely i přesto, že kytaristu a bubeníka bylo třeba na podiu pro jejich věkem daný vzrůst, trochu hledat. Dnes už je přehlédnout nelze nejen na podiu, ale i na české hudební scéně, a dá se čekat, že ještě (hudebně) porostou.

Jiří Navrátil