Nikoli poprvé zahraje na country scéně Dočesné Wabi Daněk. Trampský až folkový písničkář, který je ovšem populární i u lidí, kteří o hudebních žánrech nic nevědí.

Poznávacím znamením je příjemný baryton a písničky, jejichž zdrojem jsou životní prožitky a zkušenost. Také byste mohli říci zahraj mi a já ti povím, co jsi četl, případně poslouchal.

Mimo psaní písniček se písničkář baví i humornými až ulítlými básničkami, v nichž se objevují města, kde hrál. Má i dvě pro Žatec a možná je dá k dobru. Mezi jeho významné počiny lze zařadit i desku Nech svět, ať se točí dál, na níž nazpíval písničky, které složil veřejnosti málo známý Miroslav Skunk Jaroš. Nejznámější z nich je Montgomery.

V současné době jezdí se svým kamarádem Miroslavem Dvořáčkem, brilantním to kytaristou a šprýmařem a jejich koncerty pak jsou nejen útokem na city, ale i na bránice.

Pokud tedy nejste zrovna rockovým fanouškem a nezláká vás Progres 2 na hlavní scéně, nechte se dobře naladit od Wabiho Daňka, který dnes zhruba od půl desáté vystoupí na folkové scéně.

Jiří Navrátil