Právě dnes, ve čtvrtek 17. dubna, bude na lounském výstavišti zahájena sezona výstav a veletrhů.

Jako první se tam koná nejnavštěvovanější prodejní veletrh Dům a zahrada.

V loňském roce zavítalo na výstavu více než 32 tisíc návštěvníků. Výstaviště se pro návštěvníky otevře o den dříve.

„V letošním roce, z důvodu obrovského zájmu, je výstava prodloužena o jeden den. Výstava bude zahájena již ve čtvrtek 17. dubna. Půjde o největší výstavu v historii lounského výstaviště. Veletrh je určen pro všechny, kteří staví, rekonstruují nebo si chtějí si své bydlení vylepšit, a zahrádkáře,“ uvedla Irena Spilková ze společnosti Diamant Expo, která výstavy pořádá.

Na jarní výstavě se představí desítky nových vystavovatelů. „Plocha všech částí výstaviště je zcela zaplněna. Ve čtyřech veletržních dnech se představí na 300 vystavovatelů. Někteří budou vystavovat v Lounech vůbec poprvé. V letošním roce budeme přistavovat další dvě výstavní haly navíc – pavilon H a G. Celkem jich tedy bude osm,“ uvedla I. Spilková.

Nové nápady mohou načerpat stavitelé i zahrádkáři. „Návštěvníci naleznou na výstaviště vše, co je zajímá z oboru bydlení, zhlédnou novinky a mohou získat důležité rady a informace z pěti stěžejních oborů – zahrada, stavba, nábytek, dekorace bytu a bydlení. Jednotliví vystavovatelé připravili veletržní slevy,“ přiblížila I. Spilková.

Hlavní expozice v pavilonu A bude patřit ukázce meditativní zahrady. Zahradní architekt přiveze do Loun kolem 20 druhů rostlin, které budou mít letos premiéru v České republice. V pavilonu se představí také stavební společnosti. Výstaviště otevře své brány prvním návštěvníkům 17. dubna v 9 hodin ráno. Po čtyři dny bude otevřeno vždy do 17 hodin. Výstava skončí v neděli 20. dubna.

Pavilon A
Hlavní expozice v pavilonu A se ujal zahradní architekt p. Kastner s ukázkou meditativní zahrady, přiveze do Loun cca 20 druhů rostlin, které budou mít letos premiéru v České republice. Dále se v pavilonu představí různé stavební společnosti.

Pavilon B
Tradičně specializovaný pavilon na firmy prodávající a distribuující spotřební výrobky.

Pavilon C
Zde se představí například společnosti, specializující se na návrhy a výrobu kuchyní, prodejce bytového textilu či prodejce vysavačů.

Pavilon D
Stejně jako u předchozích ročníků obsadí expozice nábytku, vytápění a bytových doplňků. Můžeme se těšit na nabídku nábytku, čalouněného nábytku a sedacích souprav. Návštěvníci naleznou také vše, co souvisí s klidným spánkem - kromě dřevěného a kovového ložnicového nábytku, lamelových roštů a matrací i například vodní postele. Tradičně se zde představí výrobci kamen, krbů a krbových vložek.

Pavilon E a G
Najdete zde širokou nabídku nábytku do kuchyní, koupelen, ložnic, obývacích a dětských pokojů, ratanový a proutěný nábytek nebo pravé perské koberce, to vše zajisté uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

Pavilon F
Uspokojí ty, co teprve staví nebo se na to chystají. Rady ohledně oken a dveří naleznou návštěvníci v expozicích specializovaných firem. Novinky z oblasti bazénů najdeme na stánku další firmy, jiní pomohou v oblasti vytápění. Určitě neujdou naší pozornosti ani expozice garážových vrat a plotů.

Pavilon H
Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře. Zakoupit zde lze množství keřů, stromků, cibuloviny, okrasné rostliny, ale i zahradní nábytek a zahradní krby.