Stromky, květiny, nábytek nebo bazény. To vše a mnoho dalšího nabízí výstava Dům a zahrada, která dnes začala v Lounech na výstavišti.

Letos poprvé byl veletrh zahájen už ve čtvrtek, 17. dubna. „Tradice, prestiž a rok od roku stoupající návštěvnost a rozloha výstavní plochy řadí veletrh k nejoblíbenějším akcím svého druhu,“ uvedla Irena Spilková ze společnosti Diamant Expo, která výstavu pořádá.

Hned první den navštívilo areál výstaviště tisíce lidí. „Chceme si pořídit nějaké nové květiny do bytu. Přišli jsme už ve čtvrtek, je tu méně lidí a více zboží než o víkendu,“ uvedla Dagmar Šilhanová.

Na tradiční veletrh zavítali i přespolní. „Přijeli jsme se inspirovat na zahradu. Určitě si koupíme nějaké rostliny,“ řekl Jaroslav Jandl ze Slavětína. „Přijeli jsem z Prahy. O výstavě jsme se dozvěděli z novin a rádia. Chceme si koupit nějaké rostliny na zahrádku a podívat se po něčem do bytu,“ prozradil Karel Karas. Výstava je určena pro zahrádkáře a pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit. Plocha všech částí lounského výstaviště je zcela zaplněna.

Ve čtyřech veletržních dnech se představí na 300 vystavovatelů. V osmi výstavních pavilonech lidé naleznou zahradnické a zahrádkářské potřeby, květiny, stromky, zahradní nábytek, bazény, střešní krytiny, krbová kamna, sedací soupravy a postele, koupelny a kuchyně, finanční poradenství nebo realitní kanceláře a mnoho dalšího. Výstaviště bude otevřeno do neděle 20. dubna. Denně od 9 do 17 hodin. Plné vstupné stojí dnes 40 korun, o víkendu 50 Kč. Děti, studenti či důchodci mají dvacet korun slevu.