Poslední víkend v srpnu se uskuteční festival Rock for Church(ill) ve Vroutku.

Jde bez nadsázky o hudební akci roku v okrese Louny.

Proč? Pořadatelé se totiž nikdy nespokojí se standardním programem, jaký nabízí většina velkých festivalů v zemi. Návštěvníci se vždy mohou těšit na něco navíc, něco netradičního, zkrátka něco, co jinde jen tak neuvidí. Ani letošní 11. ročník nebude výjimkou.

Pořadatelé festivalu na webových stránkách www.rfch.cz oznámili, co nás letos čeká. Místo původně avizované jamajské kapely The Skatalites přijede legendární Max Romeo & Charmax Band – autor klasických hitů jako jsou „Chase the Devil“, „One Step Forward“ nebo „War Ina Babylon“ a bez debat jedna z největších osobností reggae historie . Trochu jiný šálek kávy jsou Transglobal Underground. Tito Britové se zaměřují na etno-elektronickou hudbu. World music v jejich podání spojuje různé hudební styly s tradičními hudebními prvky z celého světa. Rozhodně tedy jde o velmi zajímavou a ve světě uznávanou záležitost.

Z „ostrovů“ přijede i další hvězda letošního festivalu ve Vroutku – Stereo MCs. Jedna z nejúspěšnějších britských hudebních formací vůbec, držitelé několika cen Brit Awards a dalších úspěchů, zahrají v malebném areálu na severu Čech. Posluchačům naservírují zejména skladby ze svého posledního alba Double Bubble z roku 2008. Jde o především taneční hudbu na vlnách trip-hopu, takže letos si na své přijdou opravdu všichni.

The Moon Invaders a spousta českých hvězd

Do Vroutku zavítá jamajská zpěvačka Doreen Shaffer, která od 60. let jezdila s The Skatalites, se kterými byla roku 1995 nominována na Grammy za reggae album roku. V současné době Doreen vystupuje na sólové dráze a do Čech se tato u nás velmi populární zpívající babička znovu podívá s belgickou kapelou The Moon Invaders.

Ochuzeni nebudou ani fanoušci, kteří si potrpí na české kapely. Mohou se těšit na Wohnout, Skyline nebo Tata Bojs. Ti ostatně vystupují na této akci pravidelně. Další jména – UDG, E!E, Prago Union, Navigators, Cocotte Minute, Xavier Baumaxa, Sto zvířat nebo Kurtizány z 25. avenue není třeba představovat. Po delší koncertní přestávce vystoupí i kultovní projekt Ecstasy of St. Theresa! Návrat kapely kolem Jana P. Muchowa a Kateřiny Winterové na pódia je velkou událostí.

Festival Rock for Church(ill) se uskuteční ve Vroutku 27. a 28. srpna.