Dva tisíce kilometrů najezdil po České republice tým tvůrců filmového díla Tobruk, nového českého snímku, který se odehrává za druhé světové války v prostředí stejnojmenného libyjského města, kde bojovali i čeští a slovenští vojáci.

Film běží od poloviny září v kinech, obsahuje silný příběh i emotivní momenty a u diváků se setkává s kladnými ohlasy. Členem týmu, který nový film propagoval, byl i Radek Komoráš ze Žatce. Osmatřicetiletý moderátor se zúčastnil čtrnáctidenní šňůry s týmem Tobruk a na náměstích dvanácti českých měst vedl dvouhodinové programy pro veřejnost.

„Armáda a komparzisté ukazovali techniku a repliky zbraní z doby, v níž se příběh odehrává. Také například stany, v nichž u Tobruku spali vojáci. Na pódiu hovořili váleční veteráni, primátoři měst, herci z filmu i jeho hlavní tvůrce – scénárista a režisér Václav Marhoul,“ řekl Deníku Radek Komoráš, který ve světě umělců a bavičů používá přezdívku Kajman.

Pracuje v Armádě ČR a armáda byla jedním z partnerů nového filmu, takže i díky tomu se dostal do týmu Tobruk a k zajímavé práci. Moderování se jinak věnuje i ve volném čase, například na plesech nebo různých zábavných akcích pro veřejnost. Má i své fanoušky, kteří mu v létě založili fanklub, provozuje též své internetové stránky www.speakerkajman.cz.

„Radek odvedl v týmu obrovský kus práce a energie. Obdivoval jsem ho – čtrnáct dní pořád říkal v každém městě to samé, byl soustředěný, nedělal chyby. Muselo to být pro něj náročné. Pro propagaci filmu a udělal hodně, na konci turné jsem mu poděkoval,“ řekl na dotaz Deníku režisér Václav Marhoul.

Pocitově silný film

Jak dodal, je spokojen s prací celého padesátičlenného týmu, ale i s tím, jak je nyní jeho film kladně přijímán u diváků. „Oni po odchodu z kina neříkají, že to je nádherný, skvělý film, ale že je pocitově silný, že se vnímá naplno. Někteří i to, že půjdou podívat ještě jednou, ujasnit si některé scény a vedlejší motivy. Přesně toho jsem chtěl docílit,“ řekl na dotaz Deníku Václav Marhoul. Ve dřívějším rozhovoru pro Deníky také uvedl, že se během náročného natáčení doslova zamiloval do prostředí pouště.

Příznivci filmů z našeho okresu mají šanci nový snímek Tobruk vidět například hned v následujících dnech. Od čtvrtka 2. října až do neděle ho bude promítat kino Svět v Lounech.