Pětatřicet ročníků Medicfilmu, oblíbeného filmového festivalu, viděli v minulosti diváci v Podbořanech. Poslední ale v roce 2009, pak kvůli nízkému zájmu diváků pomalu začal upadat v zapomnění. Aktuálně ale filmoví fanoušci na Podbořansku mají zase důvod k radosti.

Logo nového festivalu v PodbořanechZrodil se totiž festival nový Expediční kamera Podbořany. Nabídne osm outdoorových snímků. „Uvidíte osm krátkometrážních filmů z cest z různých koutů světa, plných dobrodružství, neobvyklých zážitků a zajímavých lidí," láká diváky pořadatel nového festivalu Ondřej Dragula.

Filmy uvidí diváci nejen v Podbořanech, kde se Expediční kamera představí poprvé, ale také v dalších desítkách měst po celé republice. Letos běží po republice už pátý ročník festivalu.

V Podbořanech se bude promítat v sobotu 8. března v tamním kině od 17 hodin. „Všech osm filmů poběží v tento jeden večer. Jsou krátkometrážní a stihneme to. Myslím, že to bude hodně zajímavá podívaná, chtěli jsme lidem nabídnout zase něco nového, něco, co v Podbořanech ještě nebylo. Jsou tam filmy z různých zajímavých expedic, z lezení a dalších dobrodružných aktivit a podobně," vysvětluje pořadatel O. Dragula. „Pro návštěvníky jsme připravili také dárek. Všechny filmy jsou zdarma. Stačí jen přijít s dobrou náladou a můžete se dívat," zve všechny zájemce Ondřej Dragula.