Sedm polských umělců vystaví svá díla v Galerii Sladovna v Žatci. Vernisáž výstavy s názvem Contextus tam začíná dnes od 17.30 hodin. Výstava potrvá do 10. března

Na výstavě bude k vidění pět desítek děl od současných polských autorů a řada výtvarných forem jako je například malba, kresba, grafika, objekty z papíru či umělecká textilie. „Jedná se o významné polské umělce, kteří jsou v Polsku hodně uznávaní. Někteří z nich už mají za sebou výstavy v různých místech světa. Je mezi nimi několik profesorů polských uměleckých škol a nositelů různých ocenění," sdělil Alexandr Gižynski, galerista Sladovny.

Galérie byla poprvé otevřena na jaře 2012 po rozsáhlé rekonstrukci objektu bývalé sladovny v Masarykově ulici. Loni ji navštívilo několik tisíc lidí. Galerie Sladovna připravila několik výstav.

Těmi nejvýznamnějšími byly dvě výstavy současného moderního umění ze sbírek manželů Zemanových. Od letošního dubna by tam měla probíhat už třetí podobná výstava. „Výstavu současných polských umělců chápeme jako doplnění k výstavám manželů Zemanových. Chceme se dostat do povědomí i v zahraničí. Výstava polských autorů je takovou první vlaštovkou, už jsme ale oslovili také slovenské a německé umělce, aby u nás také vystavovali," sdělil Alexandr Gižynski.