Kulturní program v Galerii Sladovna se nyní už nese v duchu předvánoční atmosféry. Sladovna na adventní dny připravila řadu poutavých programů.

Součástí adventního programu je už od neděle výstava starých vánočních ozdob. Tuto křehkou krásu mohou návštěvníci obdivovat od 1. do 31. prosince. Další program bude následovat. Například beseda s Janou Hanouskovou, studentkou biblistiky a judaistiky na UK v Praze, pod názvem Židovské svátky a jejich tradice. V čem se liší křesťanské Vánoce a židovský svátek Chanuka? Jaké jsou rituály a zvyky, jež tvoří nedílnou součást života Židů? Beseda proběhne 8. 12. od 16 hodin. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Baví vás malovat a chtěli byste si rozšířit znalosti, inspirovat se? Kresba vnitřní krajiny, tak je nazván workshop a malování s umělcem Petrem Kožíškem. Přijďte 7. 12. od 13 hodin do galerie. Můžete si vyzkoušet různé postupy jak v kresbě, tak v malbě pod odborným dohledem malíře Petra Kožíška. Výběr techniky je volný. Důležité je aby Vás malování bavilo, věk nerozhoduje.

12. 12. zpestří adventní program kytarista Tomáš Ernst s doprovodem od 18 hodin. V pondělí 16. 12. proběhne Adventní koncert žáků hudebního a literárně dramatického oboru ZUŠ Žatec, o dva dny později Komorní koncert hudebního oboru ZUŠ Žatec.

Všechny tyto programy navozují především atmosféru klidu, štěstí a pohody. Najděte si čas na návštěvu naší galerie. Budete vítáni.

Alexandr Gižynski
galerista Sladovny