Po erotickém filmu Padesát odstínů šedi, natočeném podle úspěšné knihy a hojně podporovaném tučným marketingovým rozpočtem, nyní slaví v kinech úspěch snímek podstatně méně nápadný. Jmenuje se Ghoul, jde o thriller s dokumentárními a hororovými prvky z prostředí Ukrajiny a natočil ho český režisér Petr Jákl.

Jen za premiérový víkend na přelomu února a března se na tento film přišlo do kin v ČR podívat 29 650 diváků, kteří za vstupenky utratili 4,4 miliony korun, uvedl filmový web kinobox.cz. Snímek téměř dosáhl návštěvnosti zmíněných Padesáti odstínů šedi, které se promítaly třetí víkend po sobě a přilákaly nyní 33 240 diváků (zatímco při úvodním „valentýnském" víkendu to bylo 250 tisíc lidí).

Úspěšný nástup do té doby nenápadného snímku Ghoul překvapil řadu filmových odborníků i provozovatelů kin v regionech. I oni se setkali se zvýšeným zájmem diváků a přidávají počet jeho představení.

Připomeňte si: Snímek Padesát odstínů šedi trhá divácké rekordy v Žatci i Lounech

Diváci v Lounech mají možnost vidět film například hned dnes, ve čtvrtek 5. března, v Žatci zase zítra. Projekce budou následovat i v dalších dnech. „Pro velký zájem přidává naše kino Svět představení filmu Ghoul ve formátu 3D. Snímek budeme promítat ještě 5., 8., 15., 19., 22., 26. a 29. března, vždy ve 22 hodin," potvrdila Hana Maršalová z Kina Svět Louny.

Digitální kino v Žatci, působící v budově městského divadla, nabídne film Ghoul tento pátek a neděli. „Bude to rovněž ve formátu 3D a představení začínají ve 20 hodin," doplnil Karel Fiala z Městského divadla Žatec.

Petr Jákl - režisér, kaskadér, judista

Filmový režisér Petr Jákl kromě kinematografie miluje také sport, dříve byl reprezentantem ČR v judu a působil i jako filmový kaskadér. Jako režisér zaujal publikum už v roce 2010 zpracováním příběhu Jiřího Kajínka, jednoho z nejznámějších českých vězňů.

Na snímku Ghoul je kromě námětu zajímavé i to, že v něm český režisér pracuje pouze se zahraničními herci. Na novém thrilleru pracoval čtyři roky. Snímek se natáčel řadu měsíců na Ukrajině, v ČR a také v Kalifornii. Česká premiéra proběhla 26. února.

Snímek Ghoul je inspirován skutečným příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé světové historie Andreje Čikatila. Odehrává se v reálné lokalitě, okolí ukrajinské vesnice Jabločnoje, kde se Čikatilo narodil v dobách hladomoru ve 30. letech. Své zločiny pak prováděl hlavně v 80. letech už na území dnešního Ruska, v okolí Rostova na Donu. Zabíjel muže, ženy i děti. Vyšetřovatelé doložili vraždy nejméně 53 lidí. Dostal trest smrti a roku 1994 byl popraven.