Již tradiční hudební rozloučení s prázdninami v rytmu swingu čeká na návštěvníky poslední srpnovou neděli na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. Saxofonový band Harmony & Přátelé pod vedením Lukáše Čajky, hudebníka původem ze Žatecka, potěší příznivce hudby 30. až 60. let řádnou dávkou swingu i muzikálových melodií té doby.

Zazní slavné evergreeny a přenesou přítomné tak do dob, kdy zvučné tóny saxofonů vládly kavárnám, sálům a pódiím a společnost se bavila, tančila a prostě žila. A tentokráte na zámeckém nádvoří bude bavit saxofonový band Harmony & Přátelé slavnými swingovými skladbami velikánů jako jsou Glenn Miller, G. Gershwin, D. Ellington, D. Brubeck, P. Anka, ale potěší nás také oblíbenými šlágry našich výborných českých autorů Jar. Ježka, R. A. Dvorského, S. E. Nováčka a dalších. Uslyšíme pecky jako My Way, Fascinating Rhythm, Twilight Time, Všichni tancovat jdou, ale i písně Wericha a Voskovce jako Nebe na zemi, Tři strážníci, Tmavomodrý svět, Stonožka a také písně se špetkou nostalgie Jen pro ten dnešní den, Děkuji, bylo to krásné a další skvělé skladby pro dobrou náladu.

Jak lépe zakončit letní prázdninové dny, než krásnou hudbou v rytmu swingu, zvučnými saxofonovými sóly a skvělým hlasem zpěváka Pavla Macháta, který svým výborným projevem připomene největší hvězdy swingu Franka Sinatru, Toma Jonese i našeho krále swingu Karla Hálu, a přesto zůstává sám sebou.

Saxofonový band Harmony & Přátelé má po svém úspěšném jarním koncertě v žateckém divadle pro své příznivce tentokrát na nádvoří jimlínského zámku v neděli 31. srpna od 14 hodin připravené další hudební lahůdky. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční v barokním sále zámku.

(ina)