Další ročník soutěžního festivalu Jirkovský Písňovar, který se věnuje sborovému zpěvu v oblasti populární hudby, se koná tento týden.

Do klání se zapojí také Triton z Loun.

Zahajovací koncert začíná v pátek 1. října v sále Základní umělecké školy Jirkov od 19.00 hodin. Poté vystoupí vítěz loňského Písňovaru La Farfalla Rumburk a také host festivalu Spektrum Praha. Pořadatelem festivalu je smíšený komorní sbor Ventilky Jirkov.

V sobotu je na programu prezentace sborů na zámku Červený hrádek, od 10.00 začíná první soutěžní blok, od 14.00 pak druhý soutěžní blok. Od 17.00 je připraven Recitál skupiny Sushi trio z Ústí nad Labem. Poté se zhruba kolem 19.00 hodin vyhlásí výsledky vítězů. Poté začne volná zábava a společenský večer.

Koncerty, semináře a workshopy

Na nedělní odpoledne jsou připravené od 10.00 hodin semináře a workshopy, těšit se můžete na alikvótní zpěv Jana Staňka. Od 15.00 hodin se koná koncert v kostele Sv. Ignáce v Chomutově, v tentýž čas také v kostele Stětí Sv. Jana Křtitele v Kadani, kde vystoupí Ko.mar (Plzeň), La Farfalla (Rumburk), Zastaveníčko (Litvínov) i Happy Smile (Chomutov). Od 17.00 hodin se uskuteční také koncert v kapličce na Jindřišské.

Přihlášené sbory na Písňovar:
Akcent Liberec
Bacillus essencis Dolní Chabry
Canticorum Plzeň
Canzonetta Teplice
Coruscante Třebíč
Happy Smile Chomutov
International Choir of Praque
„JenTak“ Sokolov
Ko.Mar Plzeň
Orfeus Pardubice
Pomněnky Děčín
Oktet Praha
Triton Louny
Ústecký dětský sbor
Zastaveníčko Litvínov