Měli být hvězdou letošního festivalu Kamenčák. Organizátoři i manažer kapely ujišťovali, že vystoupí. Čekaly na ně stovky lidí, někteří zaplatili vstupné jen kvůli nim. Zbytečně. Noční koncert Nightwork se kvůli nemoci zpěváka Vojty Dyka nekonal.

Zklamaní a naštvaní

Některé to hodně naštvalo. „Ve 21.30 jsem se vydal na koncert, který byl na letním kině. Když jsem přijížděl, viděl jsem spousty odjíždějících a odcházejících lidí.Byl jsem na této kapele podruhé a nikdy jsem se jí nedočkal. Lidi byli nasr....., stánkaři také a tak už mne osobně tato kapela nebere. Vím, zdraví je přednější, ale co je moc je moc,“ píše na našem webu jeden z čtenářů.

O něco shovívavější jsou lidé na webu organizátorů – Kultury a sportu Chomutov. „Doufám že se brzy uzdraví,“ píše například Lukáš na adresu Vojty Dyka. „Ale zase když vím že jsem nemocný, tak prostě nejezdím koncertovat,“ dodává.

Vystoupíme, říkali do poslední chvíle

„Hrozně nás to mrzí, stejně jako kapelu,“ říká k odpadlému koncertu Věra Flašková, jednatelka pořádající organizace. Té se naplnila doslova noční můra, protože celý týden předtím ujišťovala fanoušky i média, že kapela přijede. Všichni totiž znervózněli poté, co Nightwork odřekli vystoupení na Benátské noci.

Nutno dodat, že Flašková nebyla jediná, kdo byl přesvědčen o tom, že kapela zahraje. I její manažer Filip Šmíd Chomutovskému deníku těsně před víkendem říkal: „Do Chomutova se samozřejmě těšíme, bude to takový malý svátek Tepláků.“

A tak se lidé těšili a před půl desátou zaplnili hlediště letního kina. Bohužel jen proto, aby si vyslechli, že jejich oblíbenci nevystoupí.

Náhradní koncert?

Od té chvíle se mezi fanoušky debatuje o tom, jestli pořadatel koncert nahradí. „Včerejší veliké zklamání , věřím v kompenzaci koncertu!“ píše fanoušek kopy. „Tohle by opravdu mělo být kompenzováno jejich koncertem…,“ přidává se Ewa.

A Flašková potvrzuje, že přesně tímhle směrem se teď jednání ubírají. „Ano, manažer nám slíbil náhradní termín, teď budeme jednat o tom, kdy to bude. To je naše první varianta řešení. Každopádně diváci by vstupenky neměli vyhazovat,“ říká Flašková s tím, že o všem bude zklamané návštěvníky festivalu informovat prostřednictvím webových stránek.

Nakonec tedy vydělali ti, kdo přišli na festival už odpoledne a vychutnali si ostatní kapely. Vystoupil například písničkář Jindra Kejak, X–left to Die či „superstar“ Miro Šmajda.

Kamenčák se konal už poosmé a společně s festivalem Otevřeno a kadaňským Vysmátým létem jde o největší hudební festival v okrese. A bylo tozřejmě poprvé, kdy hlavní hvězda festivalu nevystoupila.

Připomeňte si: Kule dej si do prava…! Kamenčák ovládnou Nightwork