Posedět u voňavé kávy v příjemném prostředí starofrancouzské kavárny a zároveň si prohlížet výtvarné práce můžete v nově otevřené Art café gallery U šnečků. Najdete ji v Husově ulici čp. 1200 v Žatci.

Návštěvníci si mohou pochutnat na kávě PURO, která na rozdíl od ostatních není pouze záležitostí obchodu, ale díky projektu Fairtrade podporuje kavárna lepší podmínky pro pěstitele kávy, odstraňování práce dětí na plantážích apod. V rámci projektu je část zisku použita na postupné odkupování deštných pralesů v Jižní Americe.

Manželé Vojtěchovi spojili kavárnu s pořádáním kulturních akcí. V úterý 7. října v 19.00 hodin bude slavnostně zahájena výstava brněnského výtvarníka Martina Foretníka. Jeho obrazy zachycují, s citlivostí sobě vlastní, efemérní pocity portrétovaných osob, jejich životní příběh a tajná přání. Vernisáž bude doprovázena živou hudbou a to skladbami pro housle a příčnou flétnu.

V kavárně budou také probíhat degustace různých druhů vín, v říjnu to budou vína z vinných sklepů Lechovice, kávy, připravují se tématické hudební večery a večery s knihou. Maminky s kočárky jistě potěší bezbariérový vchod do zahrádky, pískoviště a hrací místo na zahrádce.

Kavárna je otevřena od úterý do soboty od 9.00 – 21.00 hodin, v neděli od 9.00 – 18.00 hodin.