Velká spokojenost vládne s letošní návštěvností letního kina v Žatci. Na filmy tam v červenci a srpnu chodilo v průměru 188 diváků. Letošní sezona byla v letním kině zahájena 16. června, ukončena pak 26. srpna. Za tu dobu odvysílalo kino 41 snímků z české i zahraniční produkce. Vlivem počasí nebyl promítán pouze jeden film. „Promítali jsme čtyřikrát týdně. Celkem se na filmy přišlo podívat 7 700 lidí,“ řekla Deníku Hana Zeleňáková, zaměstnankyně žateckého divadla, která má provoz tamního letního kina na starosti.

Harryho chtělo vidět 931 lidí

Průměrně tak jeden film vidělo 188 diváků. „Je to nádherné číslo. Jsme nadmíru spokojeni, lidi letos do kina chodili opravdu hodně. Za pět let, co se o kino starám, je to nejlepší sezona,“ pokračovala H. Zeleňáková s tím, že vloni byla průměrná návštěva 145 lidí a návštěvnost tedy výrazně vzrostla. Nejvíce diváků vidělo v Žatci filmový hit Harry Potter a Fénixův řád. Nenechalo si ho ujít 931 lidí.

Na pomyslné druhé příčce skončil další trhák z americké produkce. Třetí pokračování Shreka shlédlo 850 zájemců. Nejlepším českým snímkem byly na třetím místě Svěrákovy Vratné lahve, které vidělo 815 lidí. O domácí produkci mají diváci stále zájem. „Kromě absolutních novinek a trháků se letos nejvíc opět líbily české snímky. Vždyť průměr na naše filmy se pohyboval okolo tří stovek diváků na jeden film,“ doplnila H. Zeleňáková.

Další český film drží také jeden smutný primát. „Nejméně lidí přišlo na film Prachy dělaj člověka. Bylo to pouze osmnáct diváků, ale to jen proto, že celý den a večer pršelo. Jinak by jich zase určitě přišlo několik set,“ informovala. Letos provozovatele letního kina, kterým je žatecké divadlo, netrápili ani neposlušní diváci. „Chovali se celkem slušně. Letos nebylo ani moc případů, že by lezli bez placení přes plot,“ dodala Hana Zeleňáková.

Promítání filmů bude letos v Žatci po dlouhých letech pokračovat i mimo letní měsíce. V říjnu totiž začne promítat nové digitální kino. To na jaře prošlo zkušebním provozem a nyní je připraveno načít svou první řádnou sezonu.