KINO SVĚT LOUNY:

8. – 17. 3., 17.30 Alenka v říši divů 3D.
Devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za Bílým králíkem ve vestě a s kapesními hodinkami, kterého uvidí pospíchat po louce. Bílý králík záhy zmizí do králičí nory, která vede do Podzemní říše, kterou kdysi jako malá holčička navštívila a kterou nazvala Říší divů. Ze své předchozí návštěvy si však nepamatuje nic. Brzy se shledává se svými bývalými přáteli - s houseňákem Absolemem, s kocourem Šklíbou, Tydlidýnem a Tydlidumem a samozřejmě s potrhlým Kloboučníkem - a vydá se vstříc svému osudu.

8. – 10. 3., 20.00 Imaginárium Dr. Parnasse, myster.
Dr. Parnassus kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých šestnáctých narozenin stane majetkem pana Nicka. Nyní se čas Parnassovy dcery Valentiny naplnil a on se trápí, jak jí zachránit před neúprosným osudem. Pan Nick přijíždí, aby si převzal svou cenu. Rád se však vsází, a proto se rozhodne znovu riskovat. Valentinu získá ten, který první svede pět nových duší… Film Terryho Gilliama je posledním snímkem Heatha Ledgera, který nečekaně zemřel uprostřed natáčení. Zprvu se přemýšlelo, že se film nedokončí, nakonec však Gilliam přišel s nečekaným ohlášením. Jako poctu Ledgerovi se roli rozhodli dokončit hned tři vynikající herci - Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.

11. – 14. 3., 20.00 Lítám v tom, komed.
Životní cíl Ryana Binghama asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle „mission impossible“ je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle. Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách. Avšak jeho cíl je ohrožen mladou ambiciózní kolegyní, která vymyslela propouštění lidí online. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi.

KINO POSTOLOPRTY:

11. 3., 19.00 Sherlock Holmes, akční.
Nové zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes“ přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovi bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi.

⋌ Zdroj: www. programy.sms.cz