Kino Svět Louny:

3. – 6. 6., 17.30
Hurvínek na scéně 3D, rodinný
Slavné loutky Spejbl a Hurvínek slaví letos kulaté výročí (90 let). U příležitosti těchto narozenin přichází do kin speciální představení ve 3D. Hurvínek s Máničkou čekají netrpělivě na příchod Mikuláše. Roztržitý pan Spejbl ale na nadílku zapomene, a tak se děti rozhodnou překvapit taťuldu s bábinkou sami. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl zajistí převlek čerta… A jak to dopadne, když se čertů sejde víc?

3. – 6. 6., 20.00
Street Dance 3D
Život Carly připomíná pohádku. Chodí s charismatickým Jayem a jejich taneční skupina se právě probojovala do finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship. Pohádka ale končí ve chvíli, kdy Jay Carly i skupinu opustí a všechny sny o taneční slávě se tak rychle začínají hroutit. Zlomená Carly bojuje ze všech sil, aby skupině i sobě dokázala, že k vítězství je může dovést i ona, nicméně po sérii nepříjemností a osobních porážek, mezi které patří i ztráta zkušebny, začíná o svých vůdčích schopnostech vážně pochybovat. Spása přichází v podobě učitelky baletu Heleny, která je fascinována schopnostmi a nadšením Carly a celé skupiny a nabídne jim, že mohou trénovat v luxusním studiu baletní akademie. Podmínkou ale je, že budou spolupracovat s jejími baletními tanečníky.

4. – 5. 6., 22.00
Proměna, thriller
Jeanne, pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího.

5. – 6. 6., 10.00
Kuky se vrací
Malý kluk se kvůli svému zdraví musí zbavit své oblíbené plyšové hračky jménem Kuky. Chlapec z toho není příliš nadšený a plyšová hračka to nenese o nic líp. Čeká ji totiž dobrodružství uprostřed neznámého světa

5. – 6. 6., 15.00
Garfield 3D
V novém dobrodružství všemi oblíbeného líného kocoura Garfielda se potkává svět kreslených postaviček se světem comicsů.

Kino Podbořany:

4. 6., 19.30
Cinematerapie, dokument
v době, kdy na nás televize chrlí jednu reality show za druhou. Snadno tak vstupujeme do emocionálně silných osobních příběhů lidí, jejichž další osud tvarují desítky profesionálů. Cinematerapie je filmem, který zvolil trochu jinou metodu. Na základě inzerátu na obrazovkách České televize byli diváci vyzváni, aby se zúčastnili castingu, kde mohou říct svůj příběh. Jedenáct z nich pak podstoupilo cinematerapii, kterou jim kamera, jako prostředník mezi nimi a vnějším světem, nabídla. Režisérem snímku na pomezí hraného filmu, dokumentu a reality show je Ivan Vojnár. Jedenácti protagonistům nenabízí plastické operace ani možnost setkání s někým, koho dlouho neviděli, ale nechává je ohlédnout se za svými často bizarními životy, ohlédnout a posunout se tak dál od palčivých traumat, která si v sobě nosí každý z nás.

Letní kino Žatec:

4. 6., 21.30
Protektor, drama
Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, atraktivní Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli. Emil žárlí. Německá okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby.

5. 6., 21.30
Legie, akční
Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince.

6. 6., 21.30
Vyfič!
Teenagerovská komedie s talentovanou mladou hvězdou Ellen Page a se slavnou Drew Barrymore. Jak může mladá holka uniknout z nudy maloměsta v Texasu? Soutěž krásy nefunguje, ty slečinky jsou tam všechny divný. Ale v Austinu je závod na kolečkových bruslích, to by mohlo fungovat.

Kino Peruc:

5. 6., 17.30
Alenka v říši divů, dobrodružný
Devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene.

5. 6., 19.30
Přestupný rok, romantický
Anna chtěla 29. února požádat svého přítele o ruku. Ale ten kluk, co stojí vedle ní, není její přítel.

Zdroj: www. programy.sms.cz