Jen málokdo nezná příběh Lewice Carrola o dívence jménem Alenka, která propadla králičí norou do fantastického světa, plného dobrodružství.

Tento příběh ožívá opět na plátně kin, tentokrát pod taktovkou režiséra Tima Burtona. Ten je podepsán pod filmy Střihoruký Edward, Sweeney Todd, Ospalá díra a řadou dalších skvělých snímků.

Do českých kin vstupuje Alenka v říši divů ve 3D formátu ve čtvrtek 4. března a lounské Kino Svět bude opět u toho. Promítat se bude od 15 hodin do neděle 7. března.

Burton pojal svoji Alenku trochu jinak. Sledujeme devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou, která uteče ze zahradní slavnosti poté, co ji o ruku požádá přihlouplý Hamish. Vydá se za Bílým králíkem ve vestě a s kapesními hodinkami, kterého uvidí pospíchat po louce. Sleduje ho až do říši divů, které její obyvatelé říkají Podzemní říše. Tam potkává Tydlidýna a Tydliduma, Plšici, Houseňáka, kocoura Šklíbu, Kloboučníka a další podivuhodné postavy.

V hlavní rolích se můžeme těšit na Johna Deppa, který hraje potrhlého Kloboučníka. V roli Alenky uvidíme Miu Wasikowskou, Anne Hathawayová ztvárnila Bílou královnu, krutou královnu Podzemní říše pak hraje partnerka režiséra Helena Bonham Carterová.