Kino Svět v Lounech bude i během prázdnin promítat dvě představení denně. Změní se pouze promítací čas, ruší se čas od 17.30 hodin, ale program je doplněn o noční představení v pátek a v sobotu od 22.00 hodin.

První noční promítání je naplánované na druhou polovinu července, kdy se diváci mohou těšit na film Medvídek. Promítat se bude v pátek 18. července až neděle 20. července. Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy.

„Pokud bychom měli žánrově film přirovnat k některému dílu světové kinematografie, mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry. Je to hodně konverzační film, který zkoumá z mnoha úhlů fenomén manželství a vše, co k němu patří. Tedy mateřství, otcovství, nevěry… To, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk.

Petr Jarchovský k tomu podotýká, že kdyby neexistoval film Tajnosti a lži, jeden z jejich nejoblíbenějších filmů, nynější Medvídek by se takto mohl jmenovat. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk.