Kino Svět Louny

15. – 29. 8., 15.00 hodin
Šmoulové, 3D
Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny, Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku.

15. – 17. 8., 17.30 hodin
Zrození planety opic
Chtěli jsme zdokonalit lidskou rasu, místo toho jsme přišli o pozici pánů tvorstva. Zrození planety opic barvitě a napínavě líčí revoluci, která vedla k tomu, že nás na piedestalu civilizace vystřídali nižší primáti. Remake kultovní klasiky.

15. 8., 20.00 hodin
Věčný návrat
Vynikající básnická romance z pera Jeana Cocteaua, natočená režisérem Jeanem Delannoyem během nacistické okupace, nese veškeré rysy Cocteauovy tvorby. Básník napsal původní scénář na motivy keltské legendy o Tristanovi a Isoldě s mysteriózní atmosférou, přízračnými exteriéry a snovými trikovými scénami. Milostný příběh lásky, žárlivosti a pomsty se odehrává v současné Francii - Patrice odjíždí na odlehlý ostrov, kde potkává okouzlující Nathalie a nabídne jí sňatek se strýcem Marcem. Nathalie souhlasí v představě, že opustí soužení dosavadního života a oddá se vypočítavému manželství bez lásky. Cocteau v příběhu rozvíjí myšlenku, že „věčné“ lidské příběhy se v historii odehrávají stále dokola, aniž bychom si toho mohli povšimnout.

Kino Postoloprty

15. 8., 19.00 hodin
Czech-Made Man
Černá komedie o „dítěti“ našeho věku aneb americký sen po česku.

Zdroj: www.programy.sms.cz