Kino Svět Louny

19. – 29. 8., 15.00 hodin
Šmoulové, 3D
Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny, Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku.

19. – 24. 8., 17.30 hodin
Green Lantern, 3D
Ve vesmíru trvá boj mezi těmi, kdo vládnou pomocí strachu, a mezi ochránci života: Sborem Green Lanternů. Když jeden velký bojovník zahyne, musí za něj být vybrán nástupce. Poprvé nastala chvíle, kdy jeden z nás se stane jedním z nich.

19. – 24. 8., 20.00 hodin
Barbar Conan, 3D
Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komiksové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D.

19. – 20. 8., 22.00 hodin
Captain America: První Avenger, 3D
Studio Marvel naservíruje divákům další komiksový tahák. Steve je neduživý mladík, který stejně jako drtivá většina vrstevníků touží vstoupit do armády, aby pomohl Americe zdolat nacisty. Vzhledem ke své fyzické slabosti je ale bez šance. Svou zarputilostí si však vyslouží pozornost doktora, jenž vybírá kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Steve se osvědčí a pak už není k zastavení. Zvlášť když Ameriku začne ohrožovat i jiný gauner, muž jménem Schmidt…

20. – 21. 8., 10.00 hodin
Auta 2, 3D
Hrdinové filmu Auta 2 se vydávají na závodní okruhy. Celebritní závoďák Blesk McQueen se společně se svým nejlepším přítelem, jedinečným odtahovým vozem Burákem, vydává na zcela nové dobrodružství do exotických zemí celého světa.

Letní kino Žatec

21. 8., 21.00 hodin
Hon na čarodějnice
Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu. Dva přátelé se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města, které je zdecimováno morovou epidemií. Dívku obviněnou z jejího vyvolání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatství pro vymítačské rituály a následný proces. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.

Kino Peruc

20. 8., 19.30 hodin
Lidice
Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní náhodou připletli do cesty „dějinám“. Tvůrci nejdou cestou klasického válečného filmu, tragédii přiblíží skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na počátku celého příběhu. Ne každý ví, že událost, jež otřásla celým světem, začala jako příběh obyčejného sukničkáře.

Zdroj: www.programy.sms.cz