KINO SVĚT LOUNY

6. - 9. 9., 15.00 hodin:
Norman a duchové
Z plna hrdla vpřed! Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost, řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. To se v aktuální, velmi prekérní situaci může náramně hodit. Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, což se stává většině dětí s nálepkou podivína a mimořádnými schopnostmi.  (animovaný, 3D, USA)

4. - 5. 9., 17.30 hodin,
7. - 8. 9., 22.00 hodin:
Let's Dance: Revolution
Stačí krok a svět se změní. Mladá tanečnice Emily přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Režie Scott Speer. Hrají Adam G. Sevani, Kathryn McCormick a další.  (romantický, 3D, USA)

4. 9., 20.00 hodin,
6. - 12. 9., 17.30 hodin:
Svatá čtveřice
Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie z velké části odehrává. Hrají Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Marika Procházková a další. (romantická komedie, ČR)

5. 9., 20.00 hodin:
Klip 
Kids nového milénia. Srbský film Klip je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Režie Maja Milos. Hrají Isidora Simijonovic, Vukasin Jasnic a další.   (drama, Srbsko)

6. - 11. 9., 20.00 hodin:
Expendables: Postradatelní 2
Jako zamlada. Stará známá banda Postradatelných Barney Ross, Lee Christmas, Yin Yang, Gunner Jensen, Toll Road a Hale Caesar se dají opět dohromady poté, co je tajný agent CIA Church povolá, aby jim zadal zdánlivě jednoduchou zakázku. K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid a Maggie jako první žena v týmu Postradatelných. Ačkoliv úkol vypadá velice jednoduše, samotná akce se příliš nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře a to dost nepěknou smrtí. Hrají Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Chuck Norris.   (akční, USA)

KINO PODBOŘANY

4. 9., 19.30 hodin:
22 výstřelů
Tahle krev nikdy nezaschne. Charismatický Jean Reno jako Charly Matteï hraje ve francouzském thrilleru bývalého mafiána, který poslední tři roky vede klidný život v ústraní a věnuje se své rodině. Jednoho rána ho na parkovišti přepadnou maskovaní muži a zasáhnou 22 kulkami. On však střelbu přežije a jeho krutá pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Režie Richard Berry.    (akční, FRA)

KINO POSTOLOPRTY

6. 9., 19.00 hodin: 
Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka
„Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres." Málokterý trenér by hru svého mužstva popsal líp. Slavojem Houslice prošlo mnoho hráčů a koučů, ale jen on se v něm zapsal navěky. Legendární trenér Pepik Hnátek. Po úspěchu televizního seriálu se producenti z MediaPro Pictures rozhodli přenést současný fenomén a možná nejslavnější fotbalový klub v Česku i na plátna kin. Děj filmu se odehrává v časovém období, které těsně předchází začátku stejnojmenného seriálu. Ten začíná momentem, kdy hrdinové řeší, zda splní poslední přání svého zesnulého vůdce Pepika Hnátka a vysypou jeho popel do středového kruhu houslického hřiště. Režie J. Prušinovský Hrají M. Krobot, J. Kohák, O. Vetchý a další.  (komedie, ČR)

KINO DOMOUŠICE

7. 9., 19.00 hodin: 
Muži v černém 3
Známí agenti J a K jsou zpět… A opět včas. J během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém viděl spoustu nevysvětlitelných věcí, ale nic ani mimozemšťané ho nedokáže tak zmást jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety Země v ohrožení, musí agent J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. Režie: Barry Sonnenfeld. Hrají Will Smith, Tommy Lee Jones a další.   (akční komedie, USA)

KINO PODBOŘANY

7. 9., 19.30 hodin:  
Trainspotting 
Nepochybně nejpozoruhodnější britský film posledního období Poslední zastávka (Trainspotting) je temným podobenstvím o kamarádství a zradě, který zachycuje agonii a extázi drogové závislosti, od radostného osvobození první dávky až po nechutné ponížení posledního dechu. Hystericky zábavný, stylově vyzývavý a překvapivě jemný film, podpořený důmyslnou reklamní kampaní a vynikajícím soundtrackem, slibuje nevšední divácký zážitek. Režie: Danny Boyle. Hrají Ewan McGregor, Ewen Bremner a další.   (drama, VB)

LETNÍ KINO ŽATEC

7. 9., 21.00 hodin: 
Temný rytíř povstal
Legenda končí. Je to už šest let, co Temný rytíř zmizel do noci, proměniv se z hrdiny v uprchlíka. Protože na sebe úmyslně vzal vinu za smrt státního zástupce Harveyho Denta, rozhodl se Temný rytíř obětovat vše ve prospěch toho, co on a komisař Gordon považovali za vyšší dobro. A ta lež nějaký čas i fungovala, protože zločinnost v Gothamu byla zásluhou Dentova zákona proti organizovanému zločinu potlačena na minimum. Hrají Christian Bale, Gary Oldman a další. (akční, USA / VB)