KINO SVĚT LOUNY

24. 26. 9., 17.30 hodin:
Svatá čtveřice 
(romantická komedie, ČR)
Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie z velké části odehrává. Hrají Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Marika Procházková a další. 

24. 25. 9., 20.00 hodin:
Druhá šance
(drama, USA)
13. září se znovu zamilujete. Kay a Arnold jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Hrají Meryl Streepová, Tommy Lee Jones a další.   

26. 9., 20.00 hodin:
SuperClásico
(komedie, Dán)
Komedie o jednom rozvodu, víně, tangu a fotbalu. Dánský režisér Ole Christian Madsen se ve svém šestém snímku pustil do žánru komedie. Christian je dánský obchodník s vínem, ale především smolař, kterého manželka vyměnila za argentinskou fotbalovou hvězdu Juana Diaze. Christian přijede se svým synem pod záminkou rozvodu do Buenos Aires, ale ve skutečnosti se chystá získat zpět srdce své ženy. Herci: Paprika Steenová, Anders W. Berthelsen a další.

27. 30. 9., 15.00 hodin:
Rebelka
(akční animovaný, 3D, USA)
Legenda příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi.   

27. 30. 9., 17.30 hodin:
Bastardi 3
(drama, ČR)
Učitel Tomáš Majer, který v roce 2010 nastoupil do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, jež Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil. Režie Tomáš Magnusek. Herci: Tomáš Magnusek, Tomáš Töpfer, Ilona Svobodová a další.   

27. 30. 9., 20.00 hodin:
Divoši
(krimi, USA)
„To, že vám vyprávím tenhle příběh, neznamená, že na jeho konci zůstanu živá," přiznává hned v úvodu Divochů postava, která vás filmem bude provázet. Takové entré je netradiční, stejně jako zbytek akčního thrilleru, který vznikl podle stejnojmenného románu Dona Winslowa, jedné z nejprodávanějších knížek posledních let. Ta zaujala hollywoodskou legendu Olivera Stonea natolik, že opustil oblíbená politizující témata a rozhodl se natočit film, jehož hlavním cílem je bavit diváky. Vypravěčka Ophelia žije ve spokojeném postmoderním uspořádání se dvěma chlapci, kteří ji milují, a ona miluje je. Vzájemně na sebe nežárlí, jsou totiž výjimeční. Herci: Blake Livelyová, Taylor Kitsch, Aaron Johnson a další.   

28. 30. 9., 10.00 hodin:
Madagaskar 3
(animovaný USA, 3D)
Hrdinové Madagaskaru se vracejí. A budou trojrozměrní. Aby se dostali domů, byli ochotní hodně riskovat. Například letěli v letadle řízeném tučňáky. Přesto dosud do pelíšků v newyorské zoo nedorazili. Dobrá zpráva je, že díky fenomenálnímu úspěchu předchozích dílů dostali v kinech třetí pokus, ovšem zda to tentokrát vyjde, zůstává ve hvězdách.Režisér Eric Darnell.   

28. 29. 9., 22.00 hodin:
Resident Evil: Odveta 
(akční, 3D, Něm / Kan)
Největší bitva začíná. Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi, mění světovou populaci na legie masa, které jedí Nemrtví. Jediná a poslední naděje lidské rasy v podobě Alice , se probudí v srdci nejtajnější operace společnosti Umbrella a odkrývá víc o své tajemné minulosti, jak dále pátrá v komplexu. Režie Paul W. S. Anderson. Hrají Milla Jovovichová, Michelle Rodriguezová a další.  

KINO POSTOLOPRTY

27. 9., 17.00 hodin:
Sněhurka a lovec
(akční, USA)
Pohádka skončila! Zapomeňte na Sněhurku, jejímuž líbeznému zpěvu v legendární disneyovce naslouchá celá příroda. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, která možná paradoxně odpovídá původní verzi bratří Grimmů víc než Disneyho film. Alespoň to tvrdí její režisér Rupert Sanders. Herci: Kristen Stewartová, Chris Hemsworth, Charlize Theronová a další.