KINO SVĚT LOUNY

9. - 11. 11., 15.00 hodin:
Zvonilka: Tajemství křídel
(animovaný, 3D, USA)
Dva světy, jedno magické tajemství. Fantastický příběh, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství. Postavy namluvili Timothy Dalton, Lucy Haleová a další.

9. - 11. 11., 17.30 hodin:
Kozí příběh se sýrem
(animovaný, 3D, ČR)
Největší dobrodružství podzimu ve 3Dééé. Režie Jan Tománek. Dabují Jiří Lábus, Martin Sucharda, Alena Kokrdová a další.

9. - 11. 11., 20.00 hodin,
9. - 10. 11., 22.00 hodin:
Skyfall
(akční, VB / USA)
Daniel Craig je zpět jako Agent 007 v nové, v pořadí již 23-té bondovce s názvem Skyfall. Tentokrát bude Bondova loajalita vůči M vystavena nelehké zkoušce, když ji začne pronásledovat její vlastní minulost. 007 musí vystopovat a zneškodnit narůstající hrozbu, ať už ho to stojí cokoliv.

9. 10. 11., 22.00 hodin:
Patrola
(drama, USA)
Chrání každý okamžik tvého života. Při rutinní dopravní prohlídce zabaví dva mladí policisté pár zbraní a nějaké špinavé peníze. Netuší však, že patřily nechvalně známému gangu, který je díky tomu odsoudil na smrt. Herci: Jake Gyllenhaal, Michael Pena, Natalie Martinezová a další.

10. - 11. 11., 10.00 hodin:
Hotel Transylvánie
(animovaný, 3D, USA)
Kam jezdí strašidla slavit narozeniny? Málokdo o Drákulovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Režie Gennady Tartakovsky.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

9. 11., 17.30 hodin:
Rebelka
(akční animovaný, 3D, USA)
Odvážná princezna Merida se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi.

9. 11., 20.00 hodin:
Expendables: Postradatelní 2
(akční, USA)
Jako zamlada. Stará známá banda Postradatelných Barney Ross, Lee Christmas, Yin Yang, Gunner Jensen, Toll Road a Hale Caesar se dají opět dohromady poté, co je tajný agent CIA Church povolá, aby jim zadal zdánlivě jednoduchou zakázku. K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid a Maggie jako první žena v týmu Postradatelných. Ačkoliv úkol vypadá jednoduše, samotná akce se nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře a to dost nepěknou smrtí. Hrají Sylvester Stallone, Jason Statham a další.

11. 11., 20.00 hodin:
Záblesky chladné neděle
(drama, ČR)
Nikdo není tím, kým se zdá být. Celovečerní psychothriller z prostředí českého venkova. Sevřené vyprávění o vášni měnící se v neovladatelnou posedlost, o lásce, která nebere ohledy na hranici mezi životem a smrtí, o citech, které se dají koupit, a pastech, z nichž není úniku. Herci: Taťjana Medvecká, Kryštof Rímský, Robert Jašków a další.

KINO PODBOŘANY

9. 11., 19.30 hodin:
Konečná uprostřed cesty
(drama, Něm / Fr)
Dojemný film, který se vám navždy vryje do paměti. Drama vypráví příběh ze života čtyřicátníků. Simone a Frank se právě se dvěma dětmi nastěhovali do nového domu. Ve stejnou chvíli se dozvídají tragickou zprávu… Hrají Steffi Kühnertová, Milan Peschel a další.

11. 11., 15.00 hodin:
Máma mezi Marťany
(animovaný, USA)
Mámy potřebují trochu prostoru. Vyneste odpadky, snězte brokolici kdo potřebuje maminky? Devítiletý Milo zjistí, jak moc potřebuje svoji maminku, když ji unesou Marťané, kteří plánují, že ukradnou její „maminkovství" pro své vlastní potomky. Divoké dobrodružství ve formátu 3D, které zahrnuje cestování načerno na vesmírné lodi, řízení komplikované víceúrovňové planety a ovládnutí mimozemského národa.

OBECNÍ KINO BLŠANY

10. 11., 17.30 hodin:
Železná lady
(drama, VB / Fr)
Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc. Hrají Meryl Streepová, Jim Broadbent a další.

KINO PERUC

10. - 11., 17.30 hodin:
Útěk z MS-1
(akční scifi, USA / Fr)
Uprchnout je nemožné. Lidstvo našlo způsob, jak ochránit svět před zločinci. Ti nejhorší z nejhorších jsou drženi na místě, ze kterého není úniku. Mimo Zemi, uprostřed hlubokého vesmíru. Prezidentova dcera Emilie Warnock navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS One. Ale krvavá vzpoura vězňů z Emilie učiní to nejcennější rukojmí. Herci: Guy Pearce, Maggie Graceová, Vincent Regan a další.

KINO DOMOUŠICE

9. 11., 18.00 hodin:
Ve stínu
(drama, ČR / SR / Pol)
V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie stává politická kauza. Režie David Ondříček. Hrají Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová.