KINO SVĚT LOUNY

21. - 23., 25 26. 12., 15.00 hodin:
Legendární parta
(animovaný, 3D, USA)
Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány. Film vznikl ve studiu, které stvořilo Shreka a Madagaskar.

21. - 23. 12., 17.30 hodin:
Pí a jeho život
(drama, 3D, USA)
Uvěřte neuvěřitelnému. Pí a jeho život režiséra Anga Lee je průlomovou filmovou událostí vyprávějící příběh mladého muže, který přežije námořní katastrofu a je tak vržen na cestu plnou dobrodružství a objevů. Po ztroskotání vytvoří ohromující spojení s jiným trosečníkem, strach nahánějícím bengálským tygrem. Hrají Suraj Sharma, Irfan Khan a další.

21. - 23. 12., 20.00 hodin,
27. - 30. 12., 17.30 hodin:
Hobit: Neočekávaná cesta
(dobrodružný, 3D, USA / N. Zél)
Oscarem oceněný filmař Peter Jackson připravuje další film Hobit: Neočekávaná cesta, první díl trilogie filmových adaptací od J.R.R. Tolkiena Hobit. Všechny tři filmy se odehrávají ve Středozemi 60 let před "Pánem prstenů". Tato část sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, které se ocitne na dobrodružné výpravě. Hrají Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Lee Pace a další.

22. - 23. 12., 10.00 hodin:
Zvonilka: Tajemství křídel
(animovaný rodinný, USA)
Dva světy, jedno magické tajemství. Fantastický příběh, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova.

24. 12., 21.00 hodin:
Led Zeppelin - Live in London 2007
Záznam koncertu.

25. - 26. 12., 17.30 hodin:
Ladíme!
(komedie, USA)
Tohle vás rozseká. Zapomeňte na muzikály ze střední, tady jste někde jinde. Zpívá se tu jako o život, zásadně a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, protože škodí hlasivkám, a kdo neladí se zbytkem, ten musí z kola ven. Ladíme! je komedie plná dobré muziky, jaká tu už dlouho nebyla. Nesnaží se spoléhat jen na netradiční předělávky světových hitů, stejně důležité jsou pro ni dobrý příběh a sympatičtí hrdinové z „masa a kostí". Režie Jason Moore. Hrají Anna Kendricková, Skylar Astin a další.

25. 12., 20.00 hodin:
Hendrix 70: Live at Woodstock
Záznam koncertu

26. 12., 20.00 hodin:
Kuře na švestkách
(drama, Fr / Něm / Bel)
Romantické drama od tvůrců filmu Persepolis. Příběh Kuřete na švestkách se odehrává v předvánočním Teheránu roku 1958. Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce je Nasser Ali Khan, nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Hrají Mathieu Amalric, Edouard Baer a další.

27. - 28. 12., 10.00 hodin:
Raubíř Ralf
(animovaný, 3D, USA)
Když se vypnou videohry, ta pravá zábava teprve začíná. Ralf strávil celá desetiletí ve stínu populárního Felixe, hlavního hrdiny jejich hry, který vždy všechny zachrání. Ralfa už ale jeho úloha padoucha nebaví, vezme osud do svých obřích rukou a vydá se na cestu po celé herně napříč několika generacemi videoher, aby dokázal, že i on se může stát hrdinou.

27. - 31. 12., 15.00 hodin:
Sammyho dobrodružství 2
(animovaný, 3D, Bel)
Ponořte se do dobrodružství. Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

27. - 30. 12., 20.30 hodin:
Jack Reacher: Poslední výstřel
(akční drama, USA)
Právo má své meze. On nemá žádné. Jack Reacher je jako duch. Bývalého vojenského vyšetřovatele najdete jen tehdy, kdy chce on sám být nalezen. Objevuje se u případů, které potvrzují, že spravedlnost je slepá, a pro jejich vyřešení neváhá ignorovat zákony své země. Drsný hrdina z bestsellerů spisovatele Lee Childa konečně vstoupil na plátna kin, s odhodláním stvořit stejně silnou a kvalitní akční ságu, jakou se před lety stal jiný původem literární hrdina, Jason Bourne. Hrají Tom Cruise, Rosamund Pikeová a další.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

21. 12., 17.30 hodin:
Legendární parta
(animovaný, 3D, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

21. - 23. 12., 20.00 hodin:
Hobit: Neočekávaná cesta
(dobrodružný, 3D, USA / N. Zél)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

22. 12., 15.00 hodin:
Pí a jeho život
(drama, 3D, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

22. - 23. 12., 17.30 hodin:
Ladíme!
(komedie, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

23. 12., 15.00 hodin:
Hotel Transylvánie
(animovaný rodinný, USA)
Kam jezdí strašidla slavit narozeniny? Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí.

27. 12., 17.30 hodin:
Kozí příběh se sýrem
(animovaný, ČR)
Největší dobrodružství podzimu ve 3Dééé. Režie Jan Tománek. Dabují Jiří Lábus, Martin Sucharda, Alena Kokrdová a další.

27. - 28. 12., 20.00 hodin:
Jack Reacher: Poslední výstřel
(akční drama, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

28. 12., 17.30 hodin:
Sammyho dobrodružství 2
(animovaný, 3D, Bel)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.