KINO SVĚT LOUNY

21. - 23. 1., 17.30 hodin:
Hobit: Neočekávaná cesta
(dobrodružný fantasy, 3D, USA / N.Zél.)
Oscarem oceněný filmař Peter Jackson připravil další film Hobit: Neočekávaná cesta, první díl trilogie filmových adaptací od J.R.R. Tolkiena Hobit. Všechny tři filmy se odehrávají ve Středozemi 60 let před "Pánem prstenů". Tato část sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, které se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Herci: Ian McKellen, Martin Freeman a další.

21. - 22. 1., 22.30 hodin
25. - 26. 1. 22.00 hodin:
Nespoutaný Django
(western, USA)
Vzali mu svobodu. On si vezme mnohem víc. Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím občanské války v USA, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovy. Hrají Leonardo DiCaprio, Johan Hill a další.

25. - 27. 1., 15.00 hodin:
Sammyho dobrodružství 2
(animovaný, 3D, Bel)
Ponořte se do dobrodružství. Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

23. 1., 20.30 hodin:
Praho, má lásko
(dokument, drama, ČR)
V městě plném lidí se cizí příběh může snadno stát i Vaším příběhem… Povídkový celovečerní film natočili studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Pod vedením pedagogů a filmových profesionálů vytvořili intenzivní filmovou dílnu. Díky ní a vlivem genia loci pražských zákoutí vzniklo několik krátkých filmů, které tematicky spojuje vztah jejich tvůrců k bývalým industriálním místům. Nusle, Žižkov, Vysočany, Libeň, Smíchov, ale třeba i Bohnice jsou pražskými obvody, které dodnes ovlivňují a inspirují umělce. Na pozadí příběhů se historické památky mísí s moderními prvky velkoměsta. Hrají Jan. Budař, Michal Kern a další.

24. - 30. 1., 17.30 hodin:
Lincoln
(biograf. drama, USA / Ind)
Není-li špatné otroctví, pak není špatné nic. Režie Steven Spielberg. Hrají Daniel Day-Lewis, Sally Fieldová a další.

24. - 27. 1., 20.00 hodin:
Mládeži nepřístupno
(komedie, USA)
Co dělá tolik hvězd v jednom filmu? Co se jim zachce! Hrají Emma Stoneová, Hugh Jackman, Naomi Wattsová a další.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

23. 1., 17.30 hodin:
Snížek, bílý kožíšek
(animovaný, Špa)
Je jiný než ostatní. Pozor! Vzácná bílá gorilka na útěku! Režie: Andrés G. Schaer.

23. 1., 20.00 hodin:
Skyfall
(akční, VB / USA)
Daniel Craig je zpět jako Agent 007 v nové, v pořadí již 23-té bondovce s názvem Skyfall. Tentokrát bude Bondova loajalita vůči M vystavena nelehké zkoušce, když ji začne pronásledovat její vlastní minulost. 007 musí vystopovat a zneškodnit narůstající hrozbu, ať už ho to stojí cokoliv.

24. 1., 17.30 hodin:
Frankenweenie: Domácí mazlíček
(anim. horor, 3D, USA)
Dojemný příběh chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu jen s několika drobnými změnami. Režie Tim Burton.

24. 1., 20.00 hodin:
Nespoutaný Django
(western, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

25. 1., 17.30 hodin:
O myšce a medvědovi
(animovaný, Fr)
Příběh neobyčejného přátelství mezi medvědem a myškou. Režie: Stéphane Aubier.

25. 1., 20.00 hodin:
Mládeži nepřístupno
(komedie, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

KINO POSTOLOPRTY

24. 1., 19.00 hodin:
Sedm psychopatů
(krimi komedie, USA / VB)
Tentokrát unesli špatného psa. Scenárista Marty se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou nezaměstnaného herce Billyho a silně nábožensky založeného Hanse, který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Hrají Michael Pitt, Michael Stuhlbarg, Sam Rockwell, Colin Farrell a další.

KINO PODBOŘANY

25. 1., 19.30 hodin:
Yuma
(akční drama, Pol / ČR)
Tenkrát na východě. Začínají devadesátá léta, život v polsko-německém pohraničí se však po pádu železné opony zatím nijak zvlášť nezměnil. Dvacátníka Zygu (talentovaný Jakub Gierszał) už nebaví dívat se na módní výstřelky a západní vymoženosti jen v barevných časopisech. Spolu s kamarády se rozhodne rozzářit život v ospalém šedém městečku a sobě i jeho obyvatelům trochu přilepšit. Režie Piotr Mularuk.