KINO SVĚT LOUNY

22. - 24. 2., 15.00 hodin:
Hledá se Nemo
(animovaný, 3D, USA)
I s malou rybičkou mohou být velké starosti. V pestrobarevných a teplých vodách Velké útesové bariéry žije ve svém bezpečném a odlehlém příbytku ze sasanek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin se s obavami ze všech nepředvídatelných nebezpečí, které hlubiny oceánu skýtají, snaží svého syna před nástrahami okolí ochránit.

22. - 24. 2., 17.30 hodin,
23. - 24. 2., 20.00 hodin:
Babovřesky
(komedie, ČR)
V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky. Podtitulek ´z dopisu venkovské drbny´ napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální" drbnou, která pracuje na Obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. Režie Zdeněk Troška. Hrají Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková a další.

22. - 23. 2., 22.00 hodin:
Nádherné bytosti
(drama fantasy, USA)
Temná tajemství vyjdou na světlo. Sotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem. Jejími protagonisty jsou obyčejný kluk jménem Ethan a záhadná kráska Lena, která má nadpřirozené schopnosti, jež však příliš nejdou dohromady s tak přízemním citem, jakým je láska. Hrají Emmy Rossumová, Jeremy Irons a další.

22. - 24. 2., 20.00 hodin:
Let
(drama, USA)
Oscarový režisér Forresta Gumpa a Trosečníka Robert Zemeckis natočil jeden z nejprovokativnějších filmů roku. Hrají Nadine Velazquezová, Denzel Washington a další.

23. - 24. 2., 10.00 hodin:
Snížek, bílý kožíšek
(animovaný, Španělsko)
Je jiný než ostatní. Pozor! Vzácná bílá gorilka na útěku! Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova, v Zoo v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

22. 2., 17.30 hodin:
Nádherné bytosti
(drama fantasy, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

22. a 24. 2., 20.00 hodin:
Babovřesky
(komedie, ČR)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

KINO BLŠANY

23. 2., 17.30 hodin:
Diktátor
(komedie, USA)
Donutí vás bezmocně se smát. Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a s ním masku neomezeného vládce zemičky Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce che mít za prezidenta každý.

KINO PERUC

23. 2., 17.30 hodin:
Vrtěti ženou
(komedie, VB / Fra / Něm / Luc)
Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru. Pokrokovému lékaři Mortimerovi vadí, že většina nemocnic ignoruje nejnovější lékařské teorie a výzkumy a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, skončí jako zaměstnanec lékaře, který se specializuje na léčbu žen trpících „hysterií".
Hrají Hugh Dancy, Maggie Gyllenhaalová a další.