KINO SVĚT LOUNY

13. - 15. 5., 17.30 hodin:
Jedlíci aneb Sto kilo lásky
(komedie, ČR)
Komedie, která má váhu. Do právě otevřeného „hubnoucího" sanatoria se sjíždějí pacienti s cílem zhubnout. Pod dohledem asketického primáře podstupují nejroztodivnější procedury a cvičení, to vše bez jídla, alkoholu a sexu. Hrají Tomáš Magnusek, Milan Chára, Veronika Žilková, Dagmar Patrasová a další.

13. - 14. 5., 20.00 hodin:
Velká svatba
(komedie, USA)
Nejvyšší čas zahrát si na rodinu. Missy a Alejandro jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. Hrají Amanda Seyfriedová, Robert De Niro a další.

15. 5., 20.00 hodin:
Lore
(thriller, Něm / Aus / VB)
Když žijete ve lži, jak poznáte pravdu? Lore, jejíž nacističtí rodiče byli zatčeni, putuje na jaře roku 1945 se svými sourozenci napříč zničeným Německem, aby našli útočiště u své babičky. Uprostřed všudypřítomného chaosu potkají záhadného židovského uprchlíka Thomase, který se k nim připojí. hrají Saskia Rosendahl, Nele Trebs a další.

16. 5., 15.00 hodin,
17. - 21. 5., 17.30 hodin:
Kovář z Podlesí
(pohádka, ČR)
Pohádkový příběh, ve kterém dobro zvítězí nad zlem, ale trochu jinak, než to v pohádkách obvykle bývá… Hrají Bolek Polívka, Josef Somr, Milan Lasica a další.

16. 5., 17.30 hodin,
17. - 19. 5., 20.00 hodin:
Velký Gatsby
(romantický, 3D, USA /Aus)
Román Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho. Hrají Lisa Adam, Frank Aldridge a další.

16. 5., 20.00 hodin:
Paul McCartney & Wings: Rockshow
(záznam z koncertu, premiéra v ČR)
Koncertní film skupiny Wings z roku 1980, který vznikl během jejího severoamerického turné v roce 1976.

17. - 19. 5, 15:00 hodin:
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese
(animovaný, 3D, Španělsko)
Rodinný animovaný film o záchraně bájného Ztraceného města Inků. Režie Enrique Gato.

17. - 18. 5., 22.00 hodin:
Scary Movie 5
(horor komedie, USA)
Mladým manželům, Danovi a Jody, se narodí první dítě, jenže místo aby se radovali z novorozence, musí se vypořádávat s narůstajícím počtem nadpřirozených jevů, které se v jejich domácnosti vyskytují. Hrají Ashley Tisdale, Simon Rex a další.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

15. - 16. 5., 17.30 hodin:
Iron Man 3
(akční, 3D, USA / Čína)
Svérázný průmyslník Tony Stark je nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Hrají Robert Downey Jr., Guy Pearce, Ben Kingsley, Gwyneth Paltrowová a další.

15. 5., 20.00 hodin:
Z cizího krev neteče
(krimi komedie, USA)
Sandy Patterson měl život jako ze žurnálu (ukázková rodina, nádherný dům, skvěle našlápnutou kariéru), než při náhodném tankování na pumpě zjistil, že má přečerpaný limit na kartě. Hned nato se mu začal jeho dokonalý svět hroutit jako domeček z karet. Hrají Jason Bateman, Melissa McCarthyová a další.

16. 5., 20.00 hodin:
Kříž cti
(akční, Nor / Švé)
V boji o přežití se i z nepřátel stávají spojenci. Vysoko nad drsnou norskou divočinou se po prudkém vzdušném útoku vzájemně sestřelí angličtí a němečtí piloti. Izolovaní od okolního světa musí bojovat, aby přežili krutou zimu. Hrají Florian Lukas, David Kross a další.

17. 5., 17.30 hodin:
Zambezia
(animovaný, 3D, Jižní Afrika)
Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia.

17. 5., 20.00 hodin:
Velký Gatsby
(romantický, 3D, USA /Aus)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

KINO PODBOŘANY

14. 5., 19.30 hodin:
Záblesky chladné neděle
(drama, ČR)
Nikdo není tím, kým se zdá být. Celovečerní psychothriller z prostředí českého venkova. Vztahové komorní drama čtyř lidí, kteří se jako figurky na herním poli pohybují v krajině Labe a Českého Středohoří. Hrají Taťjana Medvecká, Adéla Petřeková, Kryštof Rímský a další.

17. 5., 19.30 hodin:
Můj pes Killer
(drama, ČR / SR)
Příběh strachu, bratrství a krevních pout. Režie: Mira Fornay. Hrají: Adam Mihál, Irena Bendová, Marián Kuruc a další.

KINO POSTOLOPRTY

16. 5., 19.00 hodin:
Nerada ruším
(komedie, Dánsko)
Černá komedie s otcem, psem a vraždou. Helena je mladá sympatická dívka s poněkud výstředním chováním. V jejím životě ji trápí pouze jedna věc. Ráda by zjistila, kdo je její biologický otec, kterého ve svém dětství postrádala.