KINO SVĚT LOUNY

14. - 16. 1., 17.30 hodin:
Hobit: Neočekávaná cesta
(dobrodružný fantasy, 3D, USA / N.Zél.)
Oscarem oceněný filmař Peter Jackson připravuje další film Hobit: Neočekávaná cesta, první díl trilogie filmových adaptací od J.R.R. Tolkiena Hobit. Všechny tři filmy se odehrávají ve Středozemi 60 let před "Pánem prstenů". Tato část sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, které se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Herci: Ian McKellen, Martin Freeman a další.

14. - 15. 1., 20.30 hodin:
Carmen
(muzikál, 3D, ČR)
První český zfilmovaný muzikál natáčený ve 3D. Muzikálová Carmen je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mendozovi a jeho hlavním pomocníkovi, policejním kapitánu Zunigovi. Režie F. A. Brabec. Účinkují Lucie Bílá, Dasha, Peter Strenáčik a další.

16. 1., 20.30 hodin:
Hon
(drama, Dánsko)
Filmový klub. Stačí jedna malá lež. Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel. Hrají Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen a další.

17. - 20. 1., 15.00 hodin:
O myšce a medvědovi
(animovaný, Fr)
Příběh neobyčejného přátelství mezi medvědem a myškou. Režie: Stéphane Aubier.

17. - 20. 1., 17.30 hodin:
Pí a jeho život
(dobrodružný, 3D, USA)
Uvěřte neuvěřitelnému. Průlomová filmová událost vyprávějící příběh mladého muže, který přežije námořní katastrofu a je tak vržen na cestu plnou dobrodružství a objevů. Po ztroskotání vytvoří ohromující a nečekané spojení s jiným trosečníkem, strach nahánějícím bengálským tygrem. Režie Ang Lee. Hrají Suraj Sharma, Irfan Khan a další.

17. - 20. 1., 20.00 hodin:
Nespoutaný Django
(western, USA)
Vzali mu svobodu. On si vezme mnohem víc. Režie Quentin Tarantino. Hrají Leonardo DiCaprio, Johan Hill a další.

18. - 19. 1., 22.30 hodin:
Jack Reacher: Poslední výstřel
(akční, USA)
Právo má své meze. On nemá žádné. Režie Christopher McQuarrie. Hrají Tom Cruise, Rosamund Pikeová a další.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

15. 1., 17.30 hodin:
Frankenweenie: Domácí mazlíček
(anim. horor, 3D, USA)
Dojemný příběh chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu jen s několika drobnými změnami. Režie Tim Burton.

15. 1., 20.00 hodin:
Návrat do Silent Hill
(horor 3D, Fr / USA / Kan)
Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. Film Návrat do Silent Hill 3D je inspirovaný sérií hororových videoher od japonského výrobce Konami.

16. 1., 17.30 hodin:
Sammyho dobrodružství 2
(animovaný, 3D, Bel)
Ponořte se do dobrodružství. Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

16. 1., 20.00 hodin:
Bídníci
(hudební drama, VB)
Boj. Sen. Naděje. Láska. Bídníci jsou největší muzikálový fenomén současnosti. Za 28 let existence je v 42 zemích a 21 jazykových mutacích vidělo přes šedesát miliónů nadšených diváků, včetně těch českých. Tahle „rodina" se určitě rozšíří díky filmovému zpracování. Předpokladů k tomu je celá řada oscarový tvůrce Královy řeči Tom Hooper, který projekt režíroval, výjimeční herci a nesmrtelné písničky, jež uslyšíte v aranžmá, v jakém jste je asi ještě neslyšeli. Hrají Anne Hathawayová, Amanda Seyfriedová, Hugh Jackman a další.

17. 1., 17.30 hodin:
Pí a jeho život
(dobrodružný, 3D, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

17. 1., 20.00 hodin:
Carmen
(muzikál, 3D, ČR)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

KINO PODBOŘANY

18. 1., 19.30 hodin:
Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část
(drama, USA)
Finále bude nesmrtelné. Bella Cullenová porodila krásnou a zdravou holčičku. Její obavy z prvního novorozeneckého roku zůstaly k údivu všech Cullenových nenaplněny. Bella si na upírský život totiž zvyká s neuvěřitelnou lehkostí. Zdá se, že šťastnější už být nemůže. Hrají Kristen Stewartová, Robert Pattinson, Taylor Lautner a další.