Český klavírista a klavírní improvizátor, skladatel a pedagog Jiří Pazour se vrací do rodného města. V žateckém městském divadle zahraje v úterý 19. října od 19 hodin.

„Koncert se koná v mém rodném městě u příležitosti kulatých narozenin, které jsem oslavil začátkem letošního roku. Rád bych tento večer prožil s vámi a podělil se o klavírní hudbu, kterou mám nejraději a také vám zahraji klavírní improvizace na skladby, které máte rádi vy. Pódium žateckého divadla bylo mé první pódium, na němž jsem před lety začínal svou hudební cestu, žatecké divadlo je pro mne plné nádherných vzpomínek,“ napsal v pozvánce na koncert Jiří Pazour, který letos v lednu oslavil 50. narozeniny.

Naposledy zahrál v žateckém divadle v dubnu 2019. Bylo to při oslavách 170 let od jeho otevření. Tehdy se objevil na pódiu spolu s dalšími známými žateckými rodáky – zpěvákem Petrem Kotvaldem nebo internetovým a televizním producentem Lukášem Záhořem. „V žateckém divadle jsem měl první větší koncert, bylo mi pět nebo šest let,“ zavzpomínal tehdy Jiří Pazour.

Zámek je dominantou Blšan u Loun. Kvůli navezené zemině se v obci konalo místní referendum. Majitel zámku svůj záměr vysvětluje na informační desce na návsi.
Referendum o relaxační zóně u zámku v Blšanech není závazné, chyběl jediný hlas

Uměleckou činnost Jiřího Pazoura je možno shrnout do tří oblastí – kompoziční, koncertní a pedagogické. Jako skladatel se věnuje tvorbě orchestrálních, komorních i sólových skladeb. Jeho kompozice jsou pravidelně vysílány Českým rozhlasem, vydávány na zvukových nosičích a jsou na pravidelném repertoáru špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů.

Věnuje se také tvorbě pro děti. Jeho písně pro děti jsou pravidelně vysílány v České televizi v pořadech Kouzelná školka a Muzicírování. Mají je na svém repertoáru například Jitka Molavcová, Magdalena Reifová nebo Petr Vacek. Vedle toho se Jiří Pazour též věnuje tvorbě hudby scénické a užitkové zasahující do různých žánrů.