Již 4. ročník minicyklu tří koncertů se přesouvá na podzimní termín. Program zahájí 1. října Zuzana Pelcová a Eva Suchánková, vítězky XIV. mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua v Jeseníku v kategorii do 21 let. Po nich 8. října dva klavíry rozezní vynikající sólisté Václav Mácha a Miroslav Sekera. A cyklus zakončí 15. října špičkové Duo Ardašev (Igor a Renata Ardaševovi), které se na hru na dva klavíry přímo specializuje.

Za předcházející tři ročníky se lounský Cyklus koncertů pro dva klavíry vyprofiloval jako přehlídka, kde se střídají špičkoví umělci se začínajícími talentovanými klavíristy. A kde znějí zřídka hrané a uváděné skladby, psané či upravené zvláště pro dva klavíry či čtyřruční hru. Renomovaní i mladí klavíristé z nich letos zahrají například díla Beethovena, Liszta, Chopina, Ravela, Milhauda, Brahmse či Rachmaninova.

„Domníváme se, že takto netradičně pojaté koncerty mohou vyvolat, respektive prohloubit zájem o klasickou hudbu a ukázat její půvab i z jiné strany. I proto jsou pro mládež stanoveny opravdu minimální ceny vstupného,“ líčí i na nejmladší generaci Vladimír Drápal, ředitel divadla.