Vrchlického divadlo v Lounech zve v neděli 22. listopadu na komponovaný dvojkoncert, který se ponese v alternativním duchu. Začátek je v 19 hodin.

„Nejprve renomovaný komorní soubor Agon Orchestra zahraje kompozici Magorova summa, zhudebněnou verzi několika básní Ivana Martina Jirouse,“ zve Jan Vnouček z divadla.

Magorova summa je soubor jeho celoživotního díla a zhudebnění se ujali Petr Kofroň, Ivan Acher, Michal Nejtek, Mirko Ivanovič a Petr Wajsar.

Ivan Martin Jirous, známý též pod přezdívkou Magor, je básník, výtvarný kritik, člen skupiny Plastic People of the Universe, patří k nejvýraznější postavám českého undergroundu.

V druhé části večera vystoupí Pavel Zajíček se skupinou DG 307. „Pořad Magický město vyhořelo je remakem ojedinělého vystoupení v klubu Jilská z roku 1994, a to dokonce v původní sestavě. „Evokace večera, kdy po Praze chodil Arthur Miller s Václavem Havlem.“ Uběhlá doba nejenže neubrala koncertu na nadčasovosti, ale dokonce se zdá stále naléhavější…,“ dodal J. Vnouček.

Obě CD vyšla u vydavatelství Guerilla records a během večera budou v prodeji.