Kapely Olympic a Kryštof nebo zpěvačka Lucie Bílá, ale také Tomáš Klus, Čechomor nebo Mig 21. Hudební fanoušci se mají v roce 2023 v okrese Louny na co těšit. Připravuje se řada akcí se známými tvářemi české scény, někteří pořadatelé zveřejnili program a zahájili předprodej vstupenek.

Milovníky skupiny Kryštof potěší jejich vystoupení na zámku v Krásném Dvoře na Podbořansku. Bude součástí letního turné první sobotu v srpnu, zazní známé písničky v doprovodu cimbálovky. „Vyrážíme do krásného prostředí zámeckých zahrad a nádvoří s původním divadelním programem Jenom Písničky, ale tentokrát pod širým nebem. A přivezeme s sebou skvělou cimbálovku Grajcar. Bude se společně hrát, zpívat, povídat, uslyšíte, co jste ještě neslyšeli,“ pozvala kapela Kryštof.

Žatecká Dočesná 2022
Tisíce lidí, pivo, jídlo, muzika. V Žatci proběhla tradiční Dočesná

Vstupenky se už prodávají také na sobotní program žatecké Dočesné, která proběhne první víkend v září. V areálu letního kina vystoupí Olympic, Trautenberk, Sto zvířat, Tata Bojs nebo písničkář Xindl X. „Do konce ledna nabízíme vstupenky v předprodeji za 390 korun, pak budou za 590 korun a v den konání akce v letním kině, tedy v sobotu 2. září, za 790 korun,“ přiblížil za organizátory slavností ředitel městského divadla Martin Veselý.

Velkým tahákem bude zejména rocková kapela Olympic, která na příští rok plánuje při příležitosti 60. výročí od svého založení velkou tour napříč Českou republikou. V Žatci tak zazní její velké hity, mezi které patří například Dej mi víc své lásky, Želva, Snad jsem to zavinil já, Slzy tvý mámy, Jasná zpráva nebo Osmý den.

Hudba na vinicích

Známé české zpěváky a kapely přivede do regionu také projekt Hudba na vinicích. Ve vinařství Johann W v Třebívlicích na pomezí Lounska a Litoměřicka se od května do září plánuje řada koncertů, v červnu vystoupí Jelen, Vašo Patejdl, Čechomor, v polovině července Tomáš Klus a Lucie Bílá, v srpnu Monkey Business a v září Mig 21.

V roce 2023 připravují organizátoři také třetí ročník hudebního festivalu Déjà vu fest na Mírovém náměstí v Lounech. Termín je sobota 22. července. Vystoupí Kapitán Demo, Jan Bendig nebo Pokáč.

Rock for Churchill 2022 s podtitulem Poslední jízda
Při loučení legendárního festivalu Rock for Churchill plakalo i nebe

Naopak v roce 2023 po více než dvaceti letech neproběhne jeden z největších letních hudebních festivalů v Česku, Rock for Churchill ve Vroutku na Podbořansku. V roce 2022 se v městečku na jihu Ústeckého kraje konal naposledy. „Důvodů, proč padlo rozhodnutí s pořádáním festivalu skončit, je několik. Podepsal se na tom covid i všeobecné zdražování spojené s růstem nákladů na takovéto akce,“ sdělil hlavní organizátor festivalu Kamil Šír.

Pořadatelé festivalu se také obávají, že stále méně lidí bude ochotno utrácet peníze za zbytnou zábavu. „Všeobecný růst cen má velký dopad na kulturu. Náklady rostou, na druhou stranu ceny vstupenek donekonečna zvyšovat nejde,“ řekl Šír. Podle jeho slov uzrál čas v nejlepším přestat.