V neděli 30. května bylo slavnostně otevřeno Městské koupaliště v Lounech, při této příležitosti se tam konal Dětský den.

Hlavní program odstartoval ve 13 hodin, děti dováděly na skákacích hradech, soutěžily, viděly i souboje šermířů ze Žatce.

Pro nejmenší návštěvníky připravili několik dovednostních soutěží – střílení z kuše, luku nebo hod podkovou. Protože se celé odpoledne sluníčko střídalo s mraky, do bazénu skočili jen ti nejotužilejší.

Děti i jejich dospělý doprovod si zábavné odpoledne náramně užívali. „Uspořádat takovou akci je výborný nápad. Moc se nám tu libí,“ uvedla Jana Poděbradská. „Je to tu moc hezký. Líbí se mi soutěže, chci se jít i vykoupat,“ dodala rychle devítiletá Mirka Poděbradská.

„Je to zajímavý nápad. Škoda, že není lepší počasí, ale i tak si to tu užíváme,“ pochvalovala si Evženie Bachová, která přišla se svoji šestiletou vnučkou Kateřinou.

„Voda je skvělá. Dovádíme v bazénech i na tobogánech,“ řekl Zdeněk Bašta a Vladimír Srp.„Moc se mi tu líbí. Vyzkoušel jsem několik soutěží, těším se na šermíře,“ řekl devítiletý Václav Kresl z Března u Loun.

Běžný provoz na koupališti začíná 1. června. Otevřeno bude denně od 9 do 20 hodin. Vstupné celodenní 55 korun, děti, ZTP, důchodci 45 korun. Odpolední jednotné vstupné 35 korun od 15 hodin. Děti do tří let v doprovodu zdarma. Rodinné vstupné celodenní sleva 10 procent. Tobogány 2 koruny. K dispozici půjčovna lidí, sportovního vybavení, stánky s občerstvením….

Areál provozuje Technická správa města Loun.